Melis Güven & No.1 – Karabasan

Melis Güven & No.1 – Karabasan

Sevgili Melis Güven bu kez karşımıza No.1 ile birlikte imza attıkları daha karanlık bir şarkıyla dikiliyor: Karabasan. Hayli güçlü bir altyapıya sahip No.1, üzerine bir de Melis’in etkileyici sesi eklenince hem gücü hem karanlığı daha da artmış. Doğucan Çamlı‘nın besteleyip, No.1 ile birlikte düzenlediği şarkıyı Umut Eker kliplendirmiş.

Şarkıyla ilgili bir şeyler ararken karşıma Melis’in Ayşe Arman ile gerçekleştirdiği şu röportaj çıktı. Okudum, düşündüm, etkilendim, ne diyeceğimi bilemedim, empati bile yapamadım doğru düzgün ama bu işteki karanlığın veya Melis’in diğer işlerindeki gücün kökenini az da osa kendimce hissettim.

Siz de Karabasan’ı dinleyin, şarkının hissini kuvvetlendiren klibini izleyin ve Melis’in Ayşe Arman’la gerçekleştirdiği sohbeti muhakkak okuyun. Melis’in cümleleriyle bitireceğim bu yazıyı:

“Yıllarca, kendi acımdan uzaklaşmak için başka insanların acılarını iyileştirmeye çalıştım. Ancak en önemli iyileşme, insanın kendini iyileştirmesi, bunu anladım. Dünyada pek çok acı var, farklı hayatlarda pek çok trajedi var. İnsan, çok büyük bir acı yaşadığı zaman bir daha hayata devam edemeyeceğini, asla mutlu olamayacağını düşünüyor. Fakat hep bir “çıkış” var. Benim çıkış yolum, müzikti. Belki bir başkasınınki farklı olacak. Yeter ki mücadele edebilecek güzel bir şeye tutunsun. Kendi içimde yaşadığım bu büyük mücadelenin, böyle hisseden insanlara ilham olabilmesini diliyorum.”

Melis Güven’i takip ediniz:

Tabii No.1’i de:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend