Nilipek. – Ok

Nilipek. – Ok

Sevgili Nilipek. üç dakikalık bir zaman yolculuğu sunuyor Ok ile dinleyicilerine. Bu zaman yolculuğu hissinin birkaç tetikleyicisi var. Bunlardan ilki şarkının Nilipek.’in yaptığı şarkıları daha çok tek başına veya bir iki kişi çalıp söylediği ilk yıllarındaki erken dönem havasından bir tat taşıması ile ilgili. Bir diğer tetikleyici dört yıl önceden gelen görüntüler, Aslı Çelikel tarafından çekilmişler. Bu konuda Nilipek. videonun altında şöyle bir açıklamada bulunmuş:

Aslı Çelikel’in dört sene önce çektiği görüntüler saklandı, belki unutuldu, bekledi, bekledi ve Ok ile buluştu. Karanlıkta yürürken gelen ani farkındalıklar, Aslı’nın gördükleriyle birleşince devam etmeye dair bir umuda dönüştü.

Bu arada ellinci saniyedeki basın açıklaması her yönüyle şahane. 🙂 Sözü, müziği ve düzenlemesi Nilipek.’e ait olan parçada Umut Çetin basları çalıp parçanın miks’ini yapmış, Can Aydınoğlu elektrik gitarları çalmış, Everett Young ise mastering’i üstlenmiş. Bu güzide parçamızı kalbi yerine omzundan vurulan tüm müzikseverlere armağan ediyorum.

Nilipek.’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend