Nükhet Duru – Hikâyesi Var

Bu kez karşımızda 14 Şubat’ta yayınlanmış bir Nükhet Duru derlemesi var. On bir şarkıdan oluşan Hikâyesi Var isimli albümde Nükhet Duru’nun birbirinden kıymetli şarkılarını pek çok güzel isim Nükhet Duru ile birlikte seslendirmiş.

Derleme albümlere pek sıcak bakamıyorum normalde, çünkü hayli özensiz, hatta eserlerin orijinalinden bile geriye gittiği, sadece gündem/para kargısıyla üretilen çok fazla proje yapılıyor ülkemizde; ancak Hikâyesi Var hem projede yer alan isimler, hem düzenlemeler, hem eser seçimleri olarak bu bahsettiğim dandik derlemelerin hayli ötesinde bir iş olmuş, uzun yıllar dinlenecekler arasına girmiş gibi geldi bana.

Nükhet Duru’nun eserlerini seslendiren isimler albümdeki sırasıyla Sıla, Kenan Doğulu, Mabel Matiz, Evrencan Gündüz, Funda Arar, Kalben, Zeynep Bastık, Ceylan Ertem, Sena Şener, Rubato ve Ata Demirer. Bu isimlerle seslendirilen düetlerde güzel olan bir diğer nokta ise her bir isim Nükhet Duru’nun eserlerini kendi tarzına evirerek ve belli ki üzerine düşünerek yeniden yorumlamış, yani adeta Nükhet Duru kendi şarkılarıyla ayrı ayrı bu isimlerin hepsinin albümüne konuk olmuş ve oralara birer şarkı bırakmış gibi.

Sizler için albümden Sena Şener‘in Nükhet Duru ile seslendirdiği Gözlerin Bulutlu‘yu seçtim. Sözleri Fikret Şeneş, bestesi Cenk Taşkan’a ait olan bu eseri Sena Şener kendi tarzında yorumlarken adeta ona yeni ve farklı bir ruh daha katmış. Sevgili Nükhet Duru ise bu yeni ruhu bir kere daha anlamlandırmış. Albümün tamamını hemen aşağıya iliştiriyorum, bakalım sizler Gözlerin Bulutlu ve genel olarak Hikâyesi Var hakkında neler düşüneceksiniz?

Sena Şener’i takip ediniz:

Tabii Nükhet Duru’yu da:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend