Onur Çalışkan – Esrik

Onur Çalışkan – Esrik

Bugün karşımızda iddialı mı iddialı bir ilk albüm var, Onur Çalışkan‘ın Esrik‘i. Albümdeki isimleri birazdan tek tek saydığım zaman neden “iddialı” kelimesini seçtiğimi anlayacaksınız.

Onur Çalışkan’a albümde eşlik eden müzisyenler Çağrı Sertel, Efe Demiral, Cenk Erdoğan, Michael League, Volkan Hürsever, Ediz Hafızoğlu, Mehmet Akatay, Tarık Aslan, Murat Tırnak, Metehan Dada, Burak Dursun, Tamer Temel, Altay Acar, Neyzen Özsarı. “Bu nasıl bir kadro?” dediğinizi duyar gibiyim, bence de yedi şarkılık bir ilk albüm için bunca isim fazla, Onur Çalışkan’ın yerinde olsam bu isimlerin yarısını ikinci albümüme bırakırdım.

Sinan Sakızlı’nın kayıt ve miksini, Ryan Morey’in mastering’ini yaptığı albümün kapağında yer alan fotoğraf Meriç Dalal’a, kapağın tasarımı ise Zeycan Alkış’a aitmiş. Şarkıların akışları, değişkenlikleri, hissiyatları, düzenlemeleri, icrâları kısacası eserlerdeki her şey gerçekten etkileyici. Bir anda halk müziğinden funk’a, oradan bambaşka bir yerlere geçmiş buluveriyorsunuz kendinizi Esrik’i dinlerken.

Albümden sizin için tadımlık olarak, Matrak‘ı seçtim ama bana sorarsanız hemen aşağıdan bu sıra dışı albümün tamamını dinlemeye devam edin, bakın bakalım neler olmuş neler:

Onur Çalışkan’ı takip edin:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend