Haşmet Asilkan – Bundan Sonraki Günlerimiz Hatırlamakla Geçecek

Uzun zamandır karşılaştıklarım arasında beni en heyecanlandıran albümlerden birinden bahsedeceğim bugün, Haşmet Asilkan‘ın (namı diğer Fatih Vural) yıllardır beklediğim ilk albümü Bundan Sonraki Günlerimiz Hatırlamakla Geçecek geçtiğimiz günlerde yayınlandı!

Haşmet Asilkan ile Pürtelaş 3+1 yıllarında tanışmış, oradaki performanslarını çevire çevire dinlemeye doyamamıştık. Sonunde günler, haftalar, aylar ve yılların ardından müthiş bir ilk albüm ile karşımıza geldi Haşmet Bey.

Barış Demirel‘in trompeti, Burak Altuner‘in saksafonu, Nihal Saruhanlı‘nın davul ve perküsyonu, Ozan Can Özübal‘ın bas gitarı ve klavyesiyle yoğurulmuş albümde Fatih Vural‘ı gitarları, santuru, banjosu, baglaması, mızıkası ve vokaliyle dinliyoruz. Pür Recording Studio‘da Ozan Öner ile gerçekleştirilen kayıtların miksi sevgili Barkın Engin‘e, mastering’i Hüseyin Köroğlu‘na aitmiş. Albümün kapak fotoğrafı ise Michel Nguie‘nin imzasını taşıyor.

Sizi bambaşka bir yolculuğa çıkartacak bu on bir eserlik uzun çalar. Tanıdık hislerden oluşmuş yollardan geçeceksiniz belki bu yolculukta ama o yolların hiç tanımadığınız kaldırımlarını, çatlaklarını, o çatlaklardan fışkırmış yeşilliklerini de hissede hissede bu kez. 2019 bitmeden başımıza (veya kulağımıza mı demeliydim) gelen en güzel şeylerden biri, çevire çevire dinlenecek bir başyapıt.

Albümden tadımlık olarak giriş parçası Senden Nefret Ediyorum‘u seçtim yazıya ancak bunla yetinmeyip hemen aşağıdan albümün tamamına devam etmenizi özellikle tavsiye ediyorum, her zaman böyle güzellikler ile karşılaşmıyoruz zira.

Haşmet Asilkan’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend