Pürtelaş 3+1 Bölüm 16: Miss Crowley

Pürtelaş 3+1 Bölüm 16: Miss Crowley

İzleme ve dinlemelere doyamadığımız güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘in 16. bölüm konuğu Miss Crowley!

Claire Crowley’in güzel sesi ve Mert Bereket’in keyifli icrâsı eşliğinde buyurun Miss Crowley şarkılarıyla bir miktar hayallerimize yolculuk edelim.

Her şey Mert’in yaptığı müzikal çalışmalara bir vokal aramasıyla başlıyor ve ağlarını örmeye doyamayan hayat ne şansıtır ki Claire ve Mert’in yollarını kesiştiriyor. İrlanda’dan müzik için kalkıp ta İstanbul’a gelen Claire ve Mert’in ürettikleri işlere davuluyla Sinan Erdin’in eklenmesi ve son olarak da kontrbasını kapıp gelen Murat Çopur’un kadroya dahil olmasıyla videolarda yüzde ellisini gördüğünüz Miss Crowley güncel haline kavuşmuş oluyor.

İrlanda’nın havasından mı suyundan mı bilinmez o toprakların dünya müziğine ve solistlerine katkısı büyük. Bugün bir Dolores Abla, bir Bono Abi yetiştirmek kolay iş değil. Claire’nin de sesi ve kendine has üslubu bir kere daha bizi İrlanda’nın güzel bir yer olduğunu düşündürüyor, her ne kadar kendisi o diyarları bir süredir terk etmiş olsa da.

Grubun isminde (Claire’nin soyadı sebebiyle olsa da) yer alan Ozzy Osbourne göndermesi içimizdeki hard rock’çıyı bir an heyecanlandırsa da Mert’in minimal tabir edilebilecek icrâsı ve eserler hemen heyecanınızı alıp sizi sükûnetin yumuşacık kollarına atıveriyor. Bu dinginlik, huzur ve hissettirdikleri rüya halinde seçtikleri konser mekanlarının da payı var. Heykeller ve resimler arasında sahne aldıkları Galata’da yer alan Kamayor Sanat Atölyesi gibi.

2014 yılının bahar aylarında yayınladıkları ilk single olan “Soon You’ll Be Free” parçası Türkiye ve yurt dışında gerek müzikseverler gerekse müzik otoriteleri tarafından heyecanla karşılandı. Merak edenler için parçanın şöyle de bir klibi mevcut. Biz de dahil müzik camiasının yapacakları yeni işleri heyecanla beklediği Miss Crowley’in özellikle alternatif mekanlarda verdikleri konserlerden birine denk gelirseniz kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Miss Crowley’in bu uykuyla uyanıklık arası tatlılığındaki performanslarını tek tıkla topluca izlemek isteyenleri şuraya alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 16: Miss Crowley

Bu saatten sonra Miss Crowley‘den asla kopmayacağım diyenleri şuralara alalım:
facebook.com/misscrowleyproject
twitter.com/misscrowleynews
vimeo.com/misscrowley
youtube.com/misscrowleyproject

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 1 Ekim 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend