Pürtelaş 3+1 Bölüm 17: Nekizm

Pürtelaş 3+1 Bölüm 17: Nekizm

Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘in canavar gibi 17. bölümüyle karşınızdayız. Bu bölüm konuğumuz Nekizm!

Alican İpek ve Ertuğrul Güney’in, akustik müziğin serin sularından yer yer elektronik müziğin kızgın kumlarına adım attıkları bu pek güzel performanslarını buyurun hep beraber dinleyelim/izleyelim.

Tam kadro oldukları zaman Alican ve Ertuğrul’un yanında Yankı Bıçakçı, Arda Erboz ve Ozan Kısaparmak’ı da görmeniz mümkün. Bu performanslarda göremeseniz de onları kalbinizde yaşattığınızı bilerek listemize devam ediyoruz. Nekizm’in önümüzdeki aylarda 3 şarkılık bir EP çıkaracaklarına dair duyumlar aldık, müzik seven insanlar camiası olarak konuyla ilgili gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

Akustik düzenlemeler üzerine yoğunlaştıkları bir dönemin ardından yavaştan elektrikli işlere de giriştikleri kulağımıza gelen diğer haberler arasında. Tabii çağ elektrik çağı. Haliyle ortaya daha yüksek tuşeli, daha yumruğunu masaya vuran şeyler çıkıyormuş bu yeni setup ile beraber.

Dinleyip/izleyince fark edeceğiniz tek tip olmayan bir müzik üretimi söz konusu Nekizm’de. Bunu da kendi deyişleriyle gruptaki herkesin şarkı yazmasına bağlıyorlar. Herkesten gelen farklı üretimlerin olabildiğince kullanılması, ortaya çıkan müzikal kimliğin de daha çeşitli veya zengin algılanmasına vesile oluyor.

Önümüzdeki günlerde kendilerini Kadıköy ve Beyoğlu semalarının nezih sahnelerinde görmemiz mümkün olacakmış. O zamana kadar sizleri elinizdeki Pürtelaş 3+1 performansının değerini daha da iyi bilmeye davet ediyoruz.

Bu bölümdeki dört performansı da tek bir tıklamayla izlemek isteyenleri şu tarafa alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 17: Nekizm

Ben Nekizm‘i çok sevdim nasıl takip edeyim diyenler de buraya buyursun:
facebook.com/nekizmnekizm
nekizm.bandcamp.com

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 15 Ekim 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend