Pürtelaş 3+1 Bölüm 2: Nilipek.

Pürtelaş 3+1 Bölüm 2: Nilipek.

Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1 bu kez de ikinci bölümüyle karşınızda! İkinci bölüm konuğumuz Nilipek.

Bize birbirinden keyifli bestelerini sunan Nil İpek Hülagü’ye dinleyeceğiniz/izleyeceğiniz bu kayıtlarda Can Aydınoğlu gitarıyla eşlik ediyor. Sözü daha fazla uzatmayalım ki müziği daha fazla uzatalım.

Nil İpek Hülagü, 1988 İzmir doğumlu bir insandır ancak artık İstanbul’da yaşamaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Nil İpek daha sonra Maastricht Üniversitesi Gelişim Psikolojisi bölümünde yüksek lisans yapmış, Amsterdam Üniversitesi Çocuk ve Medya Araştırmaları Merkezi’nde bir şeyler araştırmıştır. Kendisi şu an Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema ve Medya Araştırmaları bölümünde hunharca doktorasını yapmaya devam etmektedir. Sanıyoruz askere almasınlar diye okudukça okuyor.

Bugüne kadar pek çok farklı müzikal projede yer almış hepsine de kendi güzelliğinden bir şeyler katmıştır. Çizgi film müzikleri cover’layan Karton’da ve kendi müziğini yapan Lemur’da hem bas gitar çalıp hem vokal yapmış; 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses adlı Pink Floyd tribute grubunda prenseslerden biri olarak, Emir Bey ve Mabel Matiz’de de yardımcı vokal olarak yer almıştır. Halen bazı Emir Yargın konserlerinde yardımcı vokal olarak sahnede görüldüğü kulağımıza çalınan rivayetler arasındadır.

Geçtiğimiz sene kendi solo projesine ağırlık vermeye karar vermiş ve değerli müzisyen Ozan Tekin’le kendi şarkıları üzerinde çalışmaya başlamıştır. Hatta ilk konserlerini ikili olarak vermişler ardından ekibi genişletmişlerdir. Sahnede kendisine nice tuşlu çalgıda eşlik eden Ozan Tekin’in yanı sıra gitarda bu videolarda da kendisine eşlik eden Can Aydınoğlu’nu görmeniz muhtemeldir. Bas gitarı Tufan Büyükgüngör’ün çaldığı ekipte davulu çalma görevi de genelde Çağlar Aytan’ın olmaktadır. Berkay Küçükbaşlar’ı da davulda gördüm diyenler olursa şaşırmayın, yalan söylememektedirler, görmüş olabilirler.

Allah hepimize verandalı evler nasip etsin, o olmazsa balkon da olur tabii. Bıraksak günlerce bir şeyler anlatabilecek gibi duran Nil İpek neyse ki şarkıyı da çalmayı ihmal etmemiş bu +1 videomuzda. Şarkı kısa diye konuşmayı uzun tutmuşsa demek. 🙂 Neyse Nil İpek’i grubuyla beraber dinlemek isterseniz özellikle Kadıköy civarlarında konserlerine denk gelme ihtimaliniz yüksek. Üstelik o birbirinden güzel konser afişleri de bu hanım efendinin hünerli ellerinin eseri. Her parmakta ayrı marifet, maşallah diyelim.

Playlist isteyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 2: Nilipek.

Son olarak Nilipek.’in müziklerine ulaşmak isteyenleri de şu taraftan alalım:
facebook.com/nilipekseveriz
twitter.com/nilipekkimki
instagram.com/aysegulnazcan
youtube.com/nilipekkimki

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 19 Mart 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend