Pürtelaş 3+1 Bölüm 3: Selim Saraçoğlu

Pürtelaş 3+1 Bölüm 3: Selim Saraçoğlu

Zaman ne hızlı geçiyor değil mi? Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘in nereden baksanız üçüncü bölümüne gelmişiz! Bu bölümde Selim Saraçoğlu’nu ağarlamaktan gurur duyuyoruz.

Lafı daha çok uzatmadan Selim’in birbirinden müthiş şarkılarına geçelim.

Bu kez şarkıların altlarına uzun uzun bir künye yazmayacağız. Keza Selim çekimler esnasında yaptığımız sohbette, ortaya çıkan müzikten gayri bir tanıma, etikete, CV’ye ihtiyaç olmadığını anlatıyor bize. Her yiğidin yoğurda farklı açılardan bakışına saygı duymak düşüyor bize de.

Önceden birlikte çaldığı isimleri ya da yaptığı müzikleri sıralayıp anlatmanın şu an çok bir önem taşımadığına inanıyor Selim. Önemli olanın geçmişte yapılan işlerden ve çalışılan insanlardan kazanılan deneyimin şu an yapılan iş, üretim ve paylaşıma yansıması olduğunu savunuyor.

Neyse ki kendisinin bu aralar konserleri oluyor. En azından ayda bir Kadıköy ya da Beyoğlu taraflarında kendisine ve canavar ekibine denk gelmek olası. Kaçırmamanız şiddetle tavsiye edilir bu konserleri, keza Selim’in konserlerinde gerçekten de müziğin ne çok şey anlatabildiğine şahit oluyor insan.

Geldik Çocuk Şarkısı’na. Karga’nın her sene yayınladığı derlemelerin en sonuncusu olan “Kompile Karga 4: Söz” sayesinde pek çok insan Selim’in Çocuk Şarkısı’yla tanışmış oldu. Tıpkı bu videoda olduğu gibi o kayıtta da en sade haliyle karşımıza çıkıyor bu muhteşem eser. Selim şarkının hikayesini anlatmıyor, kısa ve net konuşuyor şarkının başında, bırakalım şarkı kendi hikayesini anlatsın.

Bir tuşa basayım hepsi çalsın diyenler için: Pürtelaş 3+1 Bölüm 3: Selim Saraçoğlu

Son olarak Selim Saraçoğlu’nun müziklerine ulaşmak isteyenleri de şu taraftan alalım:
facebook.com/selims.saracoglu
twitter.com/SelimSaracoglu‎
instagram.com/selimsaracoglu
soundcloud.com/selimsaracoglu

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 2 Nisan 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend