Pürtelaş 3+1 Bölüm 37: Emre Temiz

Pürtelaş 3+1 Bölüm 37: Emre Temiz

Pürtelaş 3+1‘in 37. bölümüyle karşınızdayız. Emre Temiz‘i ağırladığımız bu bölümde Emre’ye envai çeşit enstrümanla Bahadır Kartal eşlik ediyor. Bu acı dolu günlerde müziğin iyileştirici gücüne olan sonsuz inancımızla…

Emre’nin çocukluk hayali aslında şair olmakmış. Biraz da şarkıların içindeki şiiri keşfetmek ve kalemini güçlendirmek amacıyla 16-17 yaşlarında gitar çalmaya karar vermiş. Gitar çalma konusunda kendini başarılı bulmayan Emre, bunun sebebini de ne zaman etüt yapmak üzere eline gitar alsa kendini şarkı yapmaya çalışırken bulmasına bağlıyor. Bu durum hâlâ aynı şekilde devam ediyormuş. 🙂

Yıllardır süregelen bir kendini arama hali içinde olduğunu belirten Emre, bu durumun müzikle alakalı çalışmalarına da yansıdığını belirtiyor. Yine de yaptığı müzikle eskisi kadar kavga etmediğini söyleyen Emre bu durumu artık kendini daha iyi ifade ettiğini düşünmesine bağlıyor.

Yaptığı müziğe isim koymayı sevmeyen müzisyenlerin aksine Emre pop müzik yaptığını söylemekten keyif alıyormuş. Daha doğrusu kafasındaki pop müzik fikrinin yapmaya çalıştığı müzikle örtüştüğünü belirtiyor. Herkesin pop kavramından anladığı şey değişiyor tabii, bize de daha güzel bir pop müzik dilemek düşüyor.

Müziğin en gerçek halinin canlı performans esnasında olduğunu ifade eden Emre bu sebeple sürekli konser vermek istediğini belirtiyor ama konserlere pek kimsenin gelmediğini de ekliyor. Yine de istekleri arasında kalan ömründe daha çok konser vermek ve semtte Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlamak varmış.

Tek bir tık ile arka arkaya tüm şarkıları dinlemek isteyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 37: Emre Temiz

Emre Temiz‘e dair tüm ipuçlarını toplamak isteyenler şuradan buyursun:
facebook.com/emretemizinfo
twitter.com/emretemizmusic
instagram.com/e.temiz

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend