Pürtelaş 3+1 Bölüm 4: utkan la deniz

Pürtelaş 3+1 Bölüm 4: utkan la deniz

Pürtelaş 3+1‘in dördüncü bölümüne geldik. Bu bölüm bizi şereflendiren konuklarımız utkan la deniz.

utkan la deniz’i açınca ortaya Utkan Çınar ve Deniz Koloğlu çıkıyor ve tabii ikisinin var ettiği kocaman bir müzik dünyası… Neyse lafı daha fazla uzatmadan ikilinin birbirinden güzel parçalarına geçelim.

Yolları Açık Radyo’da kesişen ikili, Karga civarlarında dostluklarını pekiştirmiş. Kadıköy insanının hali bir başka tabii. Çaldıkları şarkıların ise kimi Utkan’ın eski besteleri, kimi ortak işleri, kimi de Deniz’in güfteleri. Şarkılarının ortak yanları ise hepsinin birbirinden güzel olması. Renk’in müziği Utkan’a ait, sözleri ise yine Utkan ve Bahadır Dilbaz’ın ellerinden.

Kraldım Ben’de ise Utkan, bestelediği sözleri Emre Cumalıoğlu’yla beraber yazmış. Yazmış kelimesinin altını çiziyoruz, adamlar yazmış. Yazmış demişken zaten kendilerini tanımamız da Karga’nın “Kompile Karga 4: Söz” albümüne denk geliyor. Albümü dinleyenler şunu bilecektir ki o albümde yer almış herkes şarkılarının söz yazma kısımlarına da özen gösteren insanlar. Laf lafı açıyor albüm demişken kendilerinin de EP planları olduğunu duyduk, ayrıca bir mutlu olduk.

İkili olarak tanıdığımız utkan la deniz son zamanlarda kalabalıklaşmış diye de duyumlar alıyoruz. İlk fırsatta bu dev hallerini de dinlemek gerek. Kadroda geçen bölüm konuğumuz Selim Saraçoğlu gitar çalarken, davulda Levent Marancı, perküsyonda Emirhan Arapoğlu, kontrbasta Yaman Zenciri, trompette Serkan Dadak ve trombonda Arda Erboz yer alıyor. Yani müzik ziyafetine dair herhangi bir şüpheniz olmasın kısacası.

Ve yukarıda bahsi geçen Karga albümünde karşımıza çıkan o efsane parça Tedirgin. Utkan ve Deniz’in kendi ağızlarından dinliyoruz hem parçanın hem de tanışmalarının hikayesini. Sözleri Bahadır Dilbaz ve Deniz’e müziği ise utkan la deniz’e ait olan bu parçamızda da bize yine hayran hayran dinlemek düşüyor. Neyse ki şanslıyız bu aralar konserlerine denk gelme ihtimalimiz var.

Bir tuşa basayım hepsi çalsın diyenler için: Pürtelaş 3+1 Bölüm 4: utkan la deniz

Son olarak utkan la deniz’in müziklerine ulaşmak isteyenleri de şu taraftan alalım:
facebook.com/utkanladeniz
utkanladeniz.bandcamp.com

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 16 Nisan 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend