Pürtelaş 3+1 Bölüm 40: Sürveyan

Pürtelaş 3+1 Bölüm 40: Sürveyan

Bu kez geldik Pürtelaş 3+1‘in 40. ve son bölümüne. İnanın bunu duyurmak bizim için de çok kolay değil ama Pürtelaş 3+1’e bir süre ara veriyoruz. “Bu aranın geri dönüşü olur mu?”, “Olursa ne zaman ve ne şekilde olur?” gibi deli sorular hepimizin kafasında mevcut, zamanla hep beraber bu soruların cevaplarını göreceğiz.

Ancak bu yazının girişinde bizi tam bir buçuk senedir yalnız bırakmayan dinleyicilerimize ve evimize konuk olup bizle yaptıklarını paylaşan birbirinden değerli müzisyen dostlarımıza bir teşekkür etmeden geçmek olmazdı! İyi ki varsınız! Bugüne kadar çekip yayınladığımız 40 bölüm ve 159 şarkılık arşivimiz de sizlere emanet.

Bu bölümümüzde Sürveyan‘ı yani Serdar Horkal‘ı ağırlıyoruz. Sizleri de bir kere daha Türkçe sözlü rap müziğin derin sularına bizle birlikte dalmaya davet ediyoruz.

Islamic Force ve Cartel’in müzikleri genç yaşta kulağına çalınsa da Sürveyan gerçek anlamda Türkçe sözlü rap müzikle orta okulda Nefret’in Meclis-i Âlâ İstanbul albümüyle tanışmış. Bu tanışma ise okul bahçesinde oynanan bir basket maçının molasında bir abinin mırıldandığı bir şarkıyla başlamış. O abiden mırıldandığı şarkının albümünü isteyen Sürveyan bu sayede Meclis-i Âlâ albümüne ulaşmış.

Bu tanışma Sürveyan’ı araştırmaya, dinlemeye ve Türkçe rap forumlarında gezinmeye itmiş. Konserlere gidip etkinliklere katıldığı ve pek çok Türkçe rap kaset ve CD’si edindiği bu yıllarda bir gün bir forum sitesinde Karachali ile tanışmış Sürveyan ve fikir alışverişine başlamışlar. Sürveyan bu sürecin sonunda yazmaya ve bu işi icrâ etmeye karar vermiş.

Bu kararı vermesinden bu yana geçen 10 yıllık süreçte Sürveyan üç tane underground solo albüm yayınlamış. Zincirleme Küfür Tamlaması, Monolog ve Seyyar Kafiye isimli albümlerin yanı sıra pek çok başka rap albümüne de featuring olarak destek olmuş. Son olarak Kanunsuzlar adlı Türk filminin soundtrack albümünde yer alan Sürveyan bu süreçte pek çok rap organizasyonuna da konuk olmuş.

Sürveyan’ın gelecek hedefleri diğer pek çok müzisyeninkiyle örtüşüyor: Müziğini anlayan kitlelere konser vermek, müzikten yani sevdiği işten hayatını kazanabilmek, müziğini ulaştırabildiği kadar çok insana ulaştırmak… Yakında 2-3 klip çalışması yapacağını ve bunu da sosyal medya kanallarından dinleyicilerinin beğenisine sunacağını belirten Sürveyan son olarak “Emek verilen her güzel müzik dinlenmeli, dinlettirilmeli…” diyor.

Bu bölümdeki 4 şarkıyı da arka arkaya tek tıkla dinlemek/izlemek isteyenleri şöyle alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 40: Sürveyan

“Ben Sürveyan‘ın müziğine doyamadım, daha fazlası yok mu?” diye soranları da şuralara davet edelim.
soundcloud.com/surveyanofficial
facebook.com/surveyan
twitter.com/surveyan34
instagram.com/surveyan34
youtube.com/surveyanofficial

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 2 Eylül 2015 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend