Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

40. bölüme bir kala güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘de Alarga‘yı konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çağın Kırca‘nın gitarıyla çalıp söylediği şarkılara Cansu Turgut‘un tuşlularıyla eşlik ettiği bu huzur verici bölümü buyurun hep birlikte izleyelim ve dinleyelim.

Alarga, ev stüdyomuzda konuk ettiğimiz Çağın ve Cansu’yla beraber aslında 5 kişilik koca bir ekip. Son Feci Bisiklet’ten tanıdığımız Ozan Özgül ve Can Sürmen, Alarga’yla bas ve davul çalıyorlar. Hakan Karaaslan da trompetiyle ekibe can veren bir diğer isim.

Alarga’nın hikâyesi Çağın’ın evde tek başına müzik yapıp şarkılar yazarken bir gün bir anda bu şarkıları canlı duymak istemesiyle tabiri caizse bodoslama bir şekilde başlamış. Düzenlemeler yapılırken Çağın’ın aklında hep bu kadro varmış, çalmışlar, hoşlarına gitmiş, kaydetmişler, konser de verelim bari demişler, böylece şarkılarını yavaş yavaş kaydeden, dinleyicisiyle iç içe bir Alarga ortaya çıkmış.

Geçen seneden bu yana 6 şarkı yayınlayan Alarga, grubun içgüdülerinin oturduğu bu sürecin hikâyesini bütün olarak vermeyi tercih etmiş. Eylül ayı içerisinde hikâyenin tamamını içeren 10 şarkılık “Mono” adında bir albüm de bizleri bekleyecekmiş diye duyduk. Dijital platformlardan yayınlanacak albümün basılı kopyasını isteyenlerinse Alarga’nın aşağıda bağlantısını verdiğimiz internet sitesine başvurmaları gerekecekmiş.

Gelecekten beklentilerini çıktıkları konserlerin sayısını artırmak, samimi projelerde yer almak, güzel işlerin izini kendi yollarında sürmek şeklinde sıralayan Alarga, aynı zamanda daima kendi samimiyetini yaratmanın peşinde olacağını da belirtiyor.

Buradaki 4 performansın tamamını tek tuşa basıp arka arkaya dinlemek isteyenleri şuraya tıklatalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 39: Alarga

“Bu kadar Alarga beni kesmedi, bana dahası lazım!” diyenleri şuralara davet edelim:
alargatheband.com
facebook.com/alargatheband
soundcloud.com/alarga
twitter.com/alargatheband
instagram.com/alargatheband
youtube.com/alargatheband

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend