Pürtelaş 3+1 Bölüm 6: Sen Yağmur Dök

Pürtelaş 3+1 Bölüm 6: Sen Yağmur Dök

Geldik altıncı bölümümüze. Bu kez değerli konuklarımız “Sen Yağmur Dök”ü oluşturan Ezgi Altıner ve Cihan Mürtezaoğlu.

Tüm Pürtelaş 3+1 sevenleri yine bol bol gerçek müzik dolu, biraz kederli, biraz acılı bir bölüm bekliyor. Kısacası tüm samimi müziklerin sebep olduğu gibi bambaşka bir yolculuk bekliyor bizleri bu bölümde de.

Lafı daha fazla uzatmadan birbirinden etkileyici Sen Yağmur Dök şarkılarına geçelim.

Ezgi’yi de Cihan’ı da bir arada gördüğümüz ilk oluşum, ortak projeleri Künt idi yanlış hatırlamıyorsak. Künt de gerçekten efsane bir projeydi, gönlümüz hiç -di’li geçmiş zaman kullanmak istemese de… Aldığımız duyumlara göre bitmiş albüm kayıtları bir ara yayınlanmak üzere bekliyormuş. Biz de umutla bekliyoruz.

Cihan’ı da bir kısmımız tıpkı ilk bölüm konuğumuz Can Güngör gibi Mabel Matiz’le çalıyor olmasından ötürü tanıyoruz. Yeri geliyor Pinhani’ye de eşlik ediyor bazı konserlerinde. Övmek gibi olmasın genç neslin en hünerli gitaristleri arasında bu isim, gerek perdeli gerek perdesiz gitarda kendi tarzıyla müthiş işler yapıyor, yapacak da hiç şüphesiz. Bir yandan da ayrı ayrı albümleştireceği sözlü ve enstrümantel müziklerini oluşturmaya devam ediyor, biz naçizane kendisini takip etmenizin faydalı olacağını düşünüyoruz. 🙂

Ezgi’yi ise dinlediğimiz her an keşke daha çok şarkı söylese, keşke daha çok dinlesek diyoruz. Gerçekten de nev-i şahsına münhasır etkileyici mi etkileyici bir sese sahip. Güzel işler üreten güzel insanlardan kendisi. Üretiminin daim olmasını diliyoruz ki kendisini daha çok dinleyebilelim, duyabilelim.

Bonus şarkımız ise Ayrıklar. Şarkıyı dinlerken fark edeceksiniz ki grubun adı da şarkının içinde gizli. Gizli de değil aslında bayağı nakaratta söylüyorlar cayır cayır Sen Yağmur Dök diye. Normalde alıştığımız üzere albüme adını veren şarkı ya da şarkıya adını veren albümün bir tık daha ötesinde bir durumla karşı karşıyayız bu kez. Bu da böyle bir anımızdır.

Uzanayım kumsala da hepsi arka arkaya çalsın, izleyeyim diyenlere: Pürtelaş 3+1 Bölüm 6: Sen Yağmur Dök

Son olarak Sen Yağmur Dök’ün müziklerine ulaşmak isteyenleri de şu taraftan alalım:
senyagmurdok.bandcamp.com
facebook.com/SenYagmurDok

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 21 Mayıs 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

2 Yorum

Yorum ekleyin

Send this to a friend