Pürtelaş 3+1 Bölüm 8: Şirin Soysal

Pürtelaş 3+1 Bölüm 8: Şirin Soysal

Pürtelaş 3+1‘in canavar gibi sekizinci bölümüyle karşınızdayız!

Bu bölümde Şirin Soysal’ı konuk ediyoruz! Şirin Soysal’ın performansına etkileyici icrâsıyla Adem Gülşen eşlik ediyor.

Kendinizi bu karizmatik müziğin kollarına bırakmaktan çekinmeyin.

Nina Simone ve David Bowie gibi efsanevi isimlerden dinlediğimiz bu şarkıyı bu kez de Şirin Soysal’dan dinlemenin keyfini yaşıyoruz. Dimitri Tiomkin ve Ned Washington’un yaptıkları bu eser 1957’de aynı isimli film için kaydedilmiş. Kim bilebilirdi ki Pürtelaş 3+1’de Şirin Soysal’dan dinleyeceğimizi? Evet mest olduk.

Şirin ilk albümü Bir Şeyler Var’ı çıkarttığı zaman tüm müzikseverler heyecanlanmıştı. Malum her şarkısı güzel olan albümlere artık pek sık denk gelinmiyor. Ardından geçtiğimiz sene arayı çok da açmadan ikinci albümü Ziyaret’i yayınladı Şirin ve dinleyicilerinde bir kere daha aynı heyecanı oluşturmayı başardı. Her iki albümün bu kadar havalı oluşunda Evden Uzakta performanslarından da hatırlayacağınız Şevket Akıncı’nın parmağı olduğunu düşünüyoruz.

Tıpkı ‘Gittiğin Dünden Beri’ ve ‘Siyah Zürafa’ gibi ikinci albümden bir başka büyüleyici şarkı da Melodram. “Derdimi anlatmanın yollarını arıyorum. İki sene önce şarkı yazmaya başladım. Önce melodi geliyor. Beğenirsem, ona söz yazıyorum. Müzik benim işimi görüyor. Ben de ona hürmet ediyorum. Güzel bir iş birliği oluyor…” diye anlatıyor müzikle olan ilişkisini Şirin. Bize de hayran hayran bu dertleri dinlemek düşüyor.

Siyah Zürafa hariç diğer üç şarkıda kendisine eşlik eden Adem Gülşen gibi birbirinden değerli müzisyenlerle sahne alan Şirin’in albüm konserlerinin yanı sıra başka başka kadrolarla yaptığı farklı konseptlerdeki konserlerine de denk gelmeniz mümkün. Her ne şekilde denk gelirseniz gelin, kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Şirin Soysal ve Adem Gülşen’in bu performanslarını tek seferde açayım da arka arkaya çalsın diyenlere şuraya tıklamalarını tavsiye ederiz: Pürtelaş 3+1 Bölüm 8: Şirin Soysal

Şirin Soysal’a ve müziklerine ulaşmak için sizleri şu bağlantılara alalım:
sirinsoysal.com
youtube.com/sirinsoysal
facebook.com/sirinsoysal
soundcloud.com/sirinsoysal
spotify.com/sirinsoysal
instagram.com/sirinsoysal

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 11 Haziran 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend