Can Güngör – Sular Dar

Can Güngör – Sular Dar

Geçtiğimiz günlerde Can Güngör‘ün Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor adlı teklisini paylaşmış, bu şarkının aynı zamanda gelmek üzere olan Sular Dar albümünün habercisi olduğunu belirtmiştim. İşte bahsi geçen Sular Dar albümü dün geldi!

Arada bir de Aslanın Ağzı teklisi yayınlandı albümden önce ki yaşı tutanlarınız hatırlayacaktır 2015’de bu şarkının daha sade bir hâlini de paylaşmıştı sevgili Can. Albümdeki önceden tanıdığımız diğer şarkılar ise vakti zamanında tekli olarak da yayınlanan Dışarıda Kış ve Teselli. Ama Can sağ olsun ilk albümünden bu yana aradan geçen beş yıllık zaman zarfında o kadar çok sayıda ve güzel şarkı yapmış ki, önceden tanıdığımız şarkıların haricinde albümde on bir tane daha mis gibi eser var. Evet yanlış duymadınız, on beş şarkılık bir başyapıttan bahsediyoruz.

Tıpkı Silik Düşler albümü gibi uzun yıllar boyunca çevire çevire dinlenecek, her dinlenişte başka bir şarkının detayları fark edilecek, dinleyenin ruh hâline ve büyümesine göre favori şarkılarının değişeceği bu albüm de belli ki hayatlarımızda önemli bir yer alacak. Albümden sizler için tadımlık olarak aynı zamanda albümün ilk klip şarkısı olan Sesini Ver‘i seçiyorum. Hayvanların birbiriyle buluşup dans ettiği bu tatlı animasyon video Zeynep Aslanoba‘nın elinden çıkmış, videonun renkleri ise Elif Tekneci‘nin.

Dilerim siz de bu albümü defalarca uzun uzun dinler, içindeki hikâyeleri keşfe vakit ayırır, bu güzel müziklerin tadına varırsınız, ben öyle yapacağım çünkü. Albümün tamamını da hemen aşağıya iliştiriyorum.

Can Güngör’ü takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend