Sena Şener – Affetmem

Sevgili Sena Şener birkaç hafta önce son teklisi Affetmem‘i klibiyle birlikte paylaştı. Hatırlayanlarınız olacaktır Karşı Müzik’te kendisinden en son Her An Gidebilirim teklisi zamanında bahsetmişim.

Affetmem, Sena’nın müziğinde duymaya alıştığımız melankolik pelerini sıyırıp adeta onun içindeki rakınrol ateşini ortaya çıkartmış. Eserin düzenlemesindeki ritmik, antik, kabile müzikleri hissi ise klipteki avcı/toplayıcı görünümlü karakterler ve onların bu ritme uygun danslarıyla hayli pekişmiş. Biraz köklere, ilklere gitme vurgusu hissettim Affetmem’in ses ve görsel dünyasında.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Sena’ya ait olan parçanın miksinde Travis Ference‘i görürken, şarkıdaki rakınrol hissini bize kuvvetli bir şekilde geçiren gitarları çalan isim ise kıymetli gitaristlerimizden Efe Demiral‘mış. Selçuk Demirci‘nin yönettiği klipte Sena’nın yanı sıra gördüğümüz isimler ise Pupa Loren, Pars Loren ve Can Tüfekçi‘ymiş. Klibin künyesini merak edenleri YouTube videosunun altındaki açıklama bölümüne alalım.

Mart’ın başında salgın hayatlarımızı tam olarak etkisi altına almadan önce son gittiğim gerçek konser Sena Şener’in Antalya‘daki bir konseriydi. Konseri izlerken aslında Sena’nın şarkılarından duyduğum kadar melankolik bir insan olmadığını anlamış, çok daha yüksek enerjili bir performansla karşılaşmıştım. Affetmem gibi şarkılar, konserleri ve Sena’nın fanatik dinleyicilerini kolayca ateşleyip konser salonlarını, alanlarını yakar.

Tez zamanda tekrar konserlere gidebileceğimiz, müziği canlı olarak hissedeceğimiz günlerde buluşmak dileğiyle. Bakalım siz Affetmem hakkında ne düşüneceksiniz?

Sena Şener’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend