Umut Çetin – Verirdim Kalbimi Sana

Sevgili Umut Çetin‘in birkaç hafta önce yayınladığı Verirdim Kalbimi Sana teklisi var bugün karşımızda. Umut’u başta Nilipek olmak üzere pek çok kıymetli müzisyenle beraber yaptığı işlerden tanıyorsunuzdur muhtemelen ancak Verirdim Kalbimi Sana, Umut’un iki yıl önce yayınladığı Seyrek / Cosi ikilisinden sonra yayınladığı bir diğer solo ürünü.

Teklide -veya ikilide mi desem- eserin hem sözlü hem de enstrümantel versiyonlarını duyacaksınız. Her ikisi de size Latin Amerika’dan bir rüzgar getirecek. Sözü, müziği ve düzenlemesi Umut’a ait olan parçada Berkant ‘doktor’ Kılıçkap‘ı Umut’un yanında hem yapımcı, hem miks koltuğunda görüyoruz. Eserin tatlı kapak görseli aynı zamanda şarkıdaki yardımcı vokalleri de seslendiren Başak Ünal‘a aitmiş. Perküsyonlarda Velican Sagun‘u dinlediğimiz kayıt Yeldeğirmeni‘ndeki Şen Bakkal Stüdyoları‘nda Berkant Kılıçkap ve Umut Çetin’in yanı sıra Ali Somay‘ın da teknisyenliğiyle kaydedilmiş. Teklinin mastering’i ise JJ Golden (Golden Mastering) imzalı.

Eserin Büyükada‘da çekilen müziği kadar huzurlu ve tek açı, tek çekim klibinin yönetmeni ise Zeynep Özkanca imiş. Görüntü yönetmeni olarak Fora Norman‘ı gördüğümüz klibin tekniğinden Onur Cabi, renginden ise Elif Tekneci sorumluymuş. Klipte tanıdık gölgeler veya göbekler görebilirsiniz, tabii yeterince dikkatle izlerseniz. Bu gölgelerin veya vücutların kime ait olduğunu merak edenleri YouTube’a, videonun altındaki oyuncular bölümüne alalım.

Bakalım siz Verirdim Kalbimi Sana hakkında ne düşüneceksiniz?

Umut Çetin’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend