Serkan Emre Çiftçi – Ekim

Serkan Emre Çiftçi – Ekim

Bu kez karşımızda pek çok şarkıda trompetini hayran hayran dinlediğimiz Serkan Emre Çiftçi‘nin kendi kısa çalar albümü Ekim var.

Trompetin yanı sıra güçlü elektronik altyapılardan oluşan albümdeki tüm şarkıların bestesi ve düzenlemesi Çiftçi’ye aitmiş. Aynı zamanda albümün yapımcılığını ve kaydını da üstlenen Çiftçi’ye Ömer Öztüyen albümdeki iki eserde kemanı ve mandoliniyle eşlik etmiş. Mikslerinde Çiftçi’nin yanı sıra Emre Ataker‘in de ismini gördüğümüz albümün mastering’i Chris Sansom (Propeller Mastering) kapak görseli ise Orhan Cem Çetin imzası taşıyor.

Sözlerin değil de tamamen müziğin üzerine kurulu ve saf müzik gücüyle derdini anlatabilen böyle güçlü albümlerle pek karşılaşmıyoruz. Lu Records‘un albüm bülteninde kullandığı çekilmemiş bir filmin müziği tanımını çok beğendim. Ben de albümü dinlerken hayatınızı bir filmmiş gibi hissettiren bir eser olarak nitelemeyi düşünmüştüm.

Albümden size tadımlık olarak Kayıp şarkısını seçtim, albümün tamamını da her zamanki gibi aşağıya iliştiriyorum. Bakalım siz Ekim hakkında ne düşüneceksiniz?

Serkan Emre Çiftçi’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend