Şirin Soysal & Frode Haltli – Yağmurun Sesine Bak

Şirin Soysal & Frode Haltli – Yağmurun Sesine Bak

Bugün karşımızda sevgili Şirin Soysal ve Frode Haltli‘nin ortak bir çalışması olan Yağmurun Sesine Bak yorumu var. Hatırlayanlarınız olacaktır, Şirin’den burada en son bu yılın başlarında Kahve ve Melatonin teklisi zamanında bahsetmişim.

Vedat Yıldırımbora‘nın çok isim tarafından seslendirilmiş ama benim aklımda en çok Erkin Koray yorumuyla yer etmiş bu güzide eserini Şirin ve Haltli, bir vokal ve akordeon ikilisi olarak daha serbest bir üslupla yorumlayarak ortaya bambaşka bir anlatı koymuşlar. Bu etkileyici ses dünyası Erdem Yavaşça‘nın yönettiği klip ile adeta perçinlenmiş. Klipte gördüğümüz ve üstünde Rotasızlar yazan o karavan otobüs kırması arkadaşa hayran olmamak ise pek mümkün değil.

Can Aykal‘ın kaydettiği eserin miksini Berk Kula, mastering’ini Ahmet Kalabay gerçekleştirmiş. Özetle ortaya hem dinlerken, hem izlerken keyif aldığımız bütünlüklü bir çalışma çıkmış. Eserin Erkin Koray yorumunu da -ki sanıyorum Şirin de bu yorumdan etkilenmiştir- aşağıya iliştireyim. Bakalım sizler Şirin Soysal ve Frode Haltli’nin bu yenilikçi yorumu hakkında ne düşüneceksiniz?

Şirin Soysal’ı takip ediniz:

Frode Haltli’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend