Tendertwin – Triangles

Tendertwin – Triangles

Çeşitli koşturmacalar sağ olsun bir hafta on gündür Karşı Müzik‘e pek yazamamıştım ancak bu güzel Pazar günü için sizlere tam da Pazar günlerine layık pek hoş bir şarkı getirdim. Bugün karşımızda Tendertwin‘in ilk resmi teklisi Triangles var.

Sevgili Bilge Nur Yılmaz‘ın solo projesi olan Tendertwin’in bu ilk şarkısı belki de Bilge’nin İngiltere, Amerika ve Türkiye üçgeninde geçen hayatı ve duygularını anlattığı için Triangles olarak adlandırılmıştır, kim bilir? Her halükârda bu kadar ince elenip sık dokunmuş ilk parçalarla her zaman karşılaşmıyoruz.

Sözü, müziği ve yapımcılığı Bilge’ye ait olan parçanın Mark Watter tarafından gerçekleştirilen kayıtlarında Bilge’yi aynı zamanda gitar, vokal ve klavyede dinliyoruz. Davulda Sam Mayer‘i, basta kayıtları da gerçekleştiren Mark Watter’i, saksafonda Jonah Benjamini‘yi, trombonda Liam Mears‘i ve kemanda Michael Crean‘ı dinlediğimiz kaydın miksi Nick Harris, mastering’i ise Youness El Harrak tarafından gerçekleştirilmiş. Teklinin görselleri ise Carmen Fortea‘nın imzasını taşıyor.

Bakalım Tendertwin’in bu katman katman zenginleşen ve dinleyeni içine çeken şarkısı sizde ne gibi duygular uyandıracak?

Tendertwin’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend