Tired Eyes Kingdom – Burn the Castle

Tired Eyes Kingdom – Burn the Castle

Tired Eyes Kingdom‘dan en son albümden önceki teklileri Colombia ve Another Moon‘u yayınladıklarında bahsetmiştim. İşte o yazılarda da ufak ufak bahsi geçen büyük albüm Burn the Castle, Nisan sonunda yayınlandı.

Dokuz şarkılık albümdeki eserler teker teker dinlediğimizde yeterince heyecan verici değilmiş gibi albüm bütün olarak da grubun müzikal derdini hayli güzel ifade eden, kendine has bir tarza sahip diyebilirim. Kesinlikle yılın -en azından benim karşılaştıklarım arasında- en iyilerinden biri olmaya aday bir işle karşı karşıyayız.

Albümün yayınlanmasından kısa bir süre sonra, birkaç gün önce de albümden Will parçası Begüm Koçum‘un yöntmenliğinde hayli havalı bir şekilde kliplenmiş. Siyah beyaz klipler beni daha çok etkiliyor olabilir, çok nesnel değilim bu konuda belki ama klipte hem grup üyelerini gösterirken kendini hissettiren bir doksanlar estetiği, hem de diğer çekimlerdeki sahne, renk ve görüntülerde yer alan duru ama hayli etkileyici bir görsellik var.

Albümden size tadımlık olarak işbu klip parçası Will’i seçtim ancak albümdeki bir diğer favori eserim Snow Black‘i de ayrıca dinlemenizi tavsiye etmeden geçemeyeceğim. En iyisi siz aşağıdan tüm albümü en az bir tur dinleyip, kendi sevdiklerinizi belirleyin. Bakalım siz de Burn the Castle’dan benim kadar keyif alacak mısınız?

Tired Eyes Kingdom’ı takip ediniz:

Las time I mentioned Tired Eyes Kingdom here before was when they released their two singles, Colombia and Another Moon. The big album Burn the Castle, which was mentioned in those posts, was released at the end of April.

As if the songs in the nine-song album are not exciting enough when we listen to them one by one, I can say that the album, as a whole, has a unique style that expresses the musical character of the band very well. What we have here is definitely a piece to remember as one of the best of the year -at least among the ones I have encountered.

Shortly after the release of the album, a few days before, the first video of the album was released, Will, directed by Begüm Koçum. Black and white videos may affect me more, I may not be very objective about this. There is a nostalgic feeling on the scenes of the band members as if it was taken in 90s; while there is a clear but quite impressive visuality, color and images in other shots.

I chose this Will for you, as a preview from the album, but I’m highly recommend you to listen also my other favorite song from the album, Snow Black. Best of all, listen to the entire album at least one tour above and choose your favourites. Let’s see if you will enjoy Burn the Castle as much as I do.

Follow Tired Eyes Kingdom:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend