Yasemin Mori – Tuzlu Su

Yasemin Mori – Tuzlu Su

Yasemin Mori‘nin 2018’de Sony Music Türkiye etiketiyle yayınladığı dördüncü albümü Estrella‘dan şahane bir kliplenme vakası ile karşı karşıyayız. Albümün belki de “erken Mori” döneminden en güçlü izler taşıyan şarkısı “Tuzlu Su” Özgür Biber yönetmenliğinde kliplendirildi.

Klip ve şarkı bana iki ayrı özlem yaşadığımı hatırlattı: İlk olarak yeni işlerinden keyif alsam da Yasemin Mori’nin Hayvanlar albümündeki o karanlık/depresif ruh halini yansıtan işlerini çok özlediğimi fark ettim. İkinci özlemim ise bir süredir güzel videolarına denk gelmediğim Özgür Biber’in işlerine duyduğum özlemmiş. Şarkının ruh halini mükemmel bir şekilde yansıtan bir görsellik, o kabustan uyanamama, boğulmalara doyamama hissi izleyiciye çok iyi geçiyor.

Tabii başı çekenler Yasemin ve Özgür olsa da ne müzik ne video işleri öyle tek bir kişiyle hallolmuyor, şuraya tıklayarak YouTube’da videonun bilgi kısmından çorbada bir tuzu olan onlarca insanı görebilirsiniz. Şarkı tekrar tekrar defalarca dinlenecek ve insanı girdabına çekecek güçteydi, klibiyle birlikte gücü resmen katlanmış, melankoliye meyilli olanlar denetim altında dinlesin/izlesin.

Yasemin Mori’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend