Gam Trio – Mezar Arasında Harman Olur Mu | Campus Sessions

Campus Sessions, sevgili Mehmet Şimşek’in yaptığı pek güzel işlerden biri, ODTÜ’nün ne cevherler barındırdığına kanıt niteliğinde bir dönem arşivi veya müzikli bellek çalışması diyelim. Ben de düzenli olarak Campus Sessions kayıtlarını takip etmeye gayret ediyorum, tıpkı Mehmet’in diğer işlerini de takip etmeye çalıştığım gibi.

Bu bölümde Gam Trio adlı bir üçlü ile karşılaştım. Ekibimiz Utkan Mesci, Fatih Acun ve Ömer Gökhan’dan oluşuyor. Tamamı yüreğime dokunan üç ayrı eser icrâ etmişler bölümde, ben sizler için Mezar Arasında Harman Olur Mu’yu seçtim, kayıtların tamamını buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Eser bir Muharrem Ertaş eseri, zaten bu tanım bile yeterince şey açıklıyor ama videodaki müzisyenler de bu eseri öyle güzel, öyle duru ve olması gerektiği gibi yorumlamışlar ki, birkaç tur arka arkaya dinledim daha ilk seferde. Şarkı/türkü söylemenin sadece aşırı dik perdelerde bağırarak gezinmek olmadığının bilincindeki solistleri ayrı bir seviyorum. Gam Trio’nun her iki solisti de bu bilince hakim, güzel üsluplu kimseler.

Son olarak grubu daha yakından tanımak isteyenleri bölümün hikâyesini anlatan şu güzel yazıya yönlendirelim.

Gam Trio’yu takip ediniz:

Tabii Campus Sessions’ı da:

3 Yorum
 • Utkan Mesci
    10:16h, 24 Nisan Cevapla

  Ne kadar geç görmüşüz bunu. Çok teşekkürler inceliğiniz için 🙂

  • Emir Aksoy
     15:25h, 25 Nisan Cevapla

   Geç yayına aldım aslında, siz geç görmediniz. 🙂

 • Mehmet Şimşek - Sizin Müthiş Gerçekleriniz | Karşılaştığım Müzikler
    22:57h, 21 Mayıs Cevapla

  […] Şimşek‘ten size önceden de bashetmiştim -hatta Karşı Müzik tam olarak ikinci yazısında– her yönüyle bir müzik insanı olarak. Sadece şarkı yazan, söyleyen değil; icrâ eden, […]

Yorum ekleyin

Send this to a friend