Ahmet Tiryakioğlu – Bir

Sıra dışı, heyecan verici, mutluluk uyandırıcı bir albüm var bu kez karşımızda, sevgili Ahmet Tiryakioğlu‘nun ilk albümü Bir!

Saykedelik, yer yer deneysel, bir bakmışsınız elektronik/atmosferik, bir bakmışsınız canavar gibi akustik bol groove‘lu, yıllar içinde birikmiş, biriktikçe de kıymetlenmiş, katmanlaşmış, arşivlik bir uzun çalar Bir. Baştan sona tekrar tekrar dinlenip üstünde düşünülecek, dinledikçe anlamı derinleşecek konsept bir iş.

Albüm hakkında Ahmet Tiryakioğlu ne demiş ona da bakmak lazım, malum böyle sanat eserlerinde sanatçının düşündükleri ve açıklamaları da o işi hazmetmek için önemlidir:

“1” yarım kalan, bitmeyen ve değişemeyen her şey hakkında bir albüm. Sakin bir üslupla kaosu, huzursuzluğu irdeliyor; kemikleşmiş modern sosyal dinamikleri ve insan davranışlarını sorguluyor.
Kayıtların ve miksin tamamını yarı profesyonel bir ekipman ile Bodrum’daki köy evinde gerçekleştiren Tiryakioğlu; eski analog synthesizer’lar, büyük ve yoğun davullar, sinematografik bir anlatım ve aranjman yapısı ile dinleyicileri, alışıldık olmayan bir doku ile baş başa bırakıyor.

Size tadımlık olarak albümün giriş şarkısı Bir Çok Yosun‘u seçtik, akabinde hiç hız kesmeden aşağıdan albümün kalanına devam etmenizi ve bunu yaparken farklı bir deneyime de hazır olmanızı tavsiye ederiz.

Ahmet Tiryakioğlu’nu takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend