Miss Crowley – When the Sun Changes Its Colour

Sevgili Miss Crowley, When the Sun Changes Its Colour adlı ilk uzun çalar albümünü paylaşarak 2020’ye şahane bir giriş yaptı ve hayranlarının özlem yüklü gönüllerine koca bir kova su serpti. Arada kendilerinden tek tük sesler duysak, konserlerine ve performans videolarına denk gelsek de, Miss Crowley cephesinden böyle dolu dolu 12 şarkılık bir albüm gelmesi, bizleri uzun bir süre mutlu edecektir.

Kendileriyle tanışıklığımızın Pürtelaş 3+1 zamanlarına dayandığı Miss Crowley’in kadrosu o günden bugüne pek de değişmiş değil. Ekipte Claire Crowley‘in vokallerine piyanosuyla Mert Bereket, kontrbasıyla Murat Çopur, çellosuyla Gülşah Erol ve davuluyla Kerem Öktem eşlik ediyor. Albümün kaydı Barış Çakmakçı ve Baturalp Özcan tarafından gerçekleştirilirken, mikste sevgili Emre Nişancı‘nın, mastering’de ise Chris Sansom‘un imzasını görüyoruz. LU Records etiketiyle yayınlanan albümün güzel kapağı ise Serçin Çabuk‘un eseriymiş.

Uzun zaman dinleyeceğimiz, birkaç gün sonra gündemden düşmeyecek birbirinden kıymetli eserlerden müteşekkil bu albüm bize eski bir dosta kavuşma hissi verdi, bakalım sizler When the Sun Changes Its Colour’ı dinleyince ne düşüneceksiniz? Sizlere albümden tadımlık olarak 2018’in başında kliplendirdikleri albümün giriş şarkısı (intro’yu saymazsak tabii) I’ll Forget About You‘yu seçtik ancak bunca sözümüzün üzerine albümün tamamını da aşağıdan en az bir kez dinlersiniz diye düşünüyoruz.

Miss Crowley’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend