Anıl Şallıel & Hüsnü Şenlendirici & Deniz Taşar & Batu Şallıel & Hasan Gözetlik – 166 Days

Anıl Şallıel‘in 2019’un sonuna doğru Lin Records etiketiyle yayınladığı albümü 166 Days, sadece cazseverler için değil tüm müzikseverler için geçen yılın heyecan verici işlerinden biriydi. Ne şans ki geçtiğimiz ay albüme adına veren 166 Days parçasının stüdyo kayıt görüntülerinden oluşan bir klibi yayınlandı da bu güzel albümü tekrar hatırlama ve sizlerle karşılaştırma şansım oldu.

166 Days, Anıl Şallıel’in bestelerinden biri, kendisi de eserin kaydında tenor saksafon çalıyor aynı zamanda. Eserin sonuna doğru giren sözleri, aynı zamanda bu sözleri seslendiren Deniz Taşar‘dan dinliyoruz, kendisini Onu Ona Ona Onu’dan hatırlayabilirsiniz. Eserin düzenlemesini ise Tolga Erzurumlu yapmış ki kendisini de şarkıdaki tuşlu çalgılarda dinliyoruz. Hüsnü Şenlendirici‘nin klarneti, Hasan Gözetlik‘in trompeti, Batu Şallıel‘in soprano saksafonu ile konuk olduğu kaydın basları Cahit Kutrafalı‘nın, davulları ise Ekin Cengizkan‘ın elinden. Hayli yıldız bir kadroyla karşı karşıyayız diyebiliriz kısaca. Miks ve mastering’de Emre Yazgın‘ın, video ve kurguda Erdal Kaş‘ın isimlerini gördüğümüz kayıtlar ise Hayyam Stüdyoları ve Koma Studio‘da gerçekleştirilmiş.

Çok iyi isimlerce oluşturulmuş ve kaydedilmiş çok iyi bir şarkı dinleyeceksiniz özetle. Buradan devam etmek isterseniz diye 166 Days albümünün tamamını hemen aşağıya iliştiriyorum:

Anıl Şallıel’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend