Bade Nosa – Kendim Abla

Sevgili Bade Nosa ilk resmi teklisi Kendim Abla ile öyle güzel geldi ki, şarkıyı dinleyip, klibini izleyip de beğenmemek neredeyse mümkün değil. Bade’yi henüz tanımıyorsanız kendisini belki burada geçmişte değindiğim bir başka şahane performansı, Penguen‘den hatırlayabilirsiniz. O da kulvarı farklı olsa da tıpkı Kendim Abla gibi kaliteli ve samimi bir işti. Kendim Abla’ya gelirsek bu tatlı eser ise hem kaydında hem güzel videosunda emeği geçen tanıdık ve birbirinden kıymetli isimlerle adeta parlıyor.

Ada Müzik etiketiyle yayınlanan sözü Bade’ye ait şarkının müziğinde Bade ile birlikte Emre Can Sarısayın‘ın imzasını görüyoruz. Parçanın düzenlemesinde bu ikiliye sevgili Cihan Mürtezaoğlu ve Mehmet Esemen de ekleniyor. Fatlab Kayıt Stüdyosu‘nda gerçekleştirilen kaydın miks ve mastering’inde bir başka kıymetli isim Emre Malikler‘in izi var. Kayıtlarda bu kıymetli isimlerin yanı sıra Penguen’de de duyduğumuz Tuncay Korkmaz‘ın mızıkasını, Murat Ferhat Yegül‘ün trombonunu, Emin İnal‘ın piyanosunu, Eren Turgut‘un kontrbasını ve Abbas Karacan‘ın perküsyonunu dinliyoruz. Teklinin kapak fotoğrafı Azize Design Studio tarafından çekilmiş. Her dinleyişte farklı bir detayını yakaladığım şarkının yine her izleyişte farklı bir mesajını yansıtan pek güzel klibi ise sevgili Silvyo Behmoaras‘ın elinden çıkmış. Oyuncular ise yine ne güzel ki tanıdık güzel yüzler, Sema Merve İş, Sema Semih, Nihal Albayrak ve Bulut B. Sezer.

Bunca güzel insan, böyle kaliteli bir işi en güzel şekilde anlatmak için bir araya gelince hayli güzel bir sonuç beklemek sanıyorum doğal. Tabii hepimiz biliyoruz ki bazen olmayınca olmuyor; ama neyse ki Kendim Abla tam olarak olmuş, çok da iyi olmuş. Her detayıyla bugün, yarın, yıllar sonra da keyif verecek bir iş çıkmış ortaya, bu kadar yüksek kalitede bir ilk –resmi– eser her müzisyenin harcı değil. Tabii her müzisyen de bu kadar büyük bir birikim ve sabırla oturmuyor ilk işinin başına.

Bakalım sizler sevgili Bade’nin Kendim Abla’sını nasıl bulacaksınız? Kendim Abla’da neler bulacaksınız?

Bade Nosa’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend