Baturay Yarkın Trio & Nağme Yarkın – Uzun İnce Bir Yoldayım

Vaktiyle bahsederken heyecanımı gizleyemediğim şahane albüm Anadolu’nun Renkleri‘nin ilk klibi Uzun İnce Bir Yoldayım birkaç gün önce Kalan Müzik‘in YouTube kanalından yayınlandı.

Baturay Yarkın, Enver Muhamedi ve Burak Cihangirli‘den oluşan Baturay Yarkın Trio‘nun yanlarına Nağme Yarkın‘ı da alarak yaptıkları birbirinden kıymetli yorumları içeren bu albümün keşke her şarkısı ayrı ayrı kliplense de uzun bir süre boyunca ara ara bu albüm müzikseverlere kendini hatırlatsa.

Uzun İnce Bir Yoldayım’ın klibi tam anlamıyla Aşık Veysel‘e bir saygı duruşu niteliğinde. Nağme ve Baturay kardeşlerin Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan Köyü’ndeki Aşık Veysel’in kabrini ziyaret ettikleri klip aynı zamanda dostlarının sonsuza kadar bu büyük müzik insanını hatırlayacağının ve müziklerini yaşatacağının bir kanıtı.

Klibi izleyip bu güzel yorumu dinlerken bir yandan da eserin büyüklüğünü, ölümsüzlüğünü, zamanın ötesinde oluşunu tekrar tekrar fark etmeden duramıyor insan. Onur Özcan‘ın yönettiği klipte ekibin performans gösterdiği sahne ise The Badau.

Hazır Uzun İnce Bir Yoldayım’dan bahsetmişken, buyurun albümün tamamını aşağıdan en az bir tur daha dinleyin, malum böyle güzel müziklere sık denk gelemiyoruz artık.

Baturay Yarkın’ı takip ediniz:

Nağme Yarkın’ı da:

Ve tabii Yarkın Duo’yu da:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend