Begül Erhan – Begül Erhan Plays Francisco Tárrega

Karşımızda yine bir ustalara saygı albümü var. Tıpkı geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Fazıl Say’ın Beethoven derlemesi gibi. Bu kez Begül Erhan‘dan gitarın dev ismi Francisco Tárrega‘nın eserlerini dinliyoruz, albümün adından da anlayacağınız gibi: Begül Erhan Plays Francisco Tàrrega.

Ada Müzik etiketiyle yayınlanan albümde Begül Erhan, Tàrrega’nın birbirinden büyüleyici eserlerinden on üç tanesini seçmiş, belki de bunların içinden en bilineni Capricho Arabe‘yi de Çağlar Çakmak‘ın yönetmenliğinde kliplendirmiş. Serhat Mustafa tarafından kaydedilen albümün miksi ve mastering’i ise İhsan Apça tarafından gerçekleştirilmiş. Albüme katkı sunan isimleri sayarken Suat Çağlayan‘ı da anmadan geçmeyelim.

Günümüzün karmaşık ve şüpheci dünyasından uzaklaşıp yarım saatliğine romantik bir dünyaya yolculuk etmek isterseniz; dünyanın daha güzel bir yer olduğu zamanlara veya nostaljinin bizi buna iknâ ettiği bugünün yüz yıl önceki bir başka versiyonuna şahit olmak niyetindeyseniz, kapının anahtarı Begül Erhan’ın bu albümünde. Albümün tamamına hemen aşağıdan devam edebilirsiniz.

Begül Erhan’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend