Can Güngör – Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor

Can Güngör – Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor

Sevgili Can Güngör yine öyle bir tekli yayınladı ki, defalarca dinlenecek, dinlendikçe yeni anlamlar yüklenecek bir parçayla karşı karşıyayız. Ve huzurlarınızda Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor.

Bu teklinin büyüleyici bir şarkı olmasının dışındaki bir diğer güzel yanıysa Can’ın gelmekte olan albümü Sular Dar‘ın habercisi olması. Silik Düşler albümü -ki binlerce kez sıkılmadan dinlemişimdir, daha binlerce kez de dinlerim- ülkemizdeki en kaliteli albümlerden biri olduğu için Can’ın gelecek işleri de daha gelmeden benim gibi nice müzikseveri heyecanlandırıyor haliyle.

Eserin kapak görselinde Zeynep Özkanca‘nın hayli havalı bir kolajını görüyoruz. Şarkının kaydı ise Can’ın Nilipek. ile ortak şekilde sahibi olduğu Şen Bakkal Stüdyoları‘nda gerçekleşmiş. Kayıtta Baran Göksu, Umut Çetin, Berkant ‘Doktor’ Kılıçkap ve Can’ın isimlerini görüyoruz. Mikste ise Can ile beraber sevgili Emre Malikler karşımıza çıkıyor. Can, bu kayıttaki tüm enstrümanları da kendi çalmış, paylaşımına bakılırsa Burak Irmak‘tan da birkaç fikir almış ama.

Şarkının güzelliğine mi şaşırsam, Can’ın hünerlerine mi bilemiyorum. Bakalım Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor sizi de beni etkilediği kadar etkileyecek mi. Geçen gün yaptığım Pürtelaş 3+1 arşiv paylaşımlarının ilkinde belirttiğim gibi Can’ın yeri bende ayrı. Heyecanla Sular Dar’ı beklemeye devam.

Can Güngör’ü takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend