Çiğdem Erken – Uyandım Yoksun

Çiğdem Erken – Uyandım Yoksun

Bugün karşımızda Çiğdem Erken‘in taptaze uzun çalar albümü Uyandım Yoksun var.

Dokuz şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Redd‘den tanıdığımız Doğan Duru yapmış ki albümdeki iki şarkının (Sanki Bir Masalmışız ve Kafamız Yıldızlı Pekiyi) sözü ve bestesi de kendisine aitmiş. Diğer şarkılar ise Çiğdem Erken’in eserleri.

Pek çok kıymetli müzisyeni de içeren ve Çiğdem Erken’in dördüncü albümü olan Uyandım Yoksun’dan ben sizlere tadımlık olarak Yeniden Doğar Mıyım? parçasını seçiyorum. Bu seçimi sadece şarkı albümün ilk klip şarkısı diye yapmadım, ki klip de steril bir şekilde Onur Özcan tarafından çekilmiş. Şarkıyı dinlerken aynı zamanda sevgili Derya Türkan‘ın güzel icrâsı kulaklarıma çarptığı için size de Yeniden Doğar Mıyım?’ı uygun gördüm. Albümde ayrıca biri Halil Sezai, biri Çağan Irmak ile olmak üzere iki de düet ile karşılaşacaksınız.

Hayyam Stüdyoları‘nda Sinan Sakızlı tarafından kaydedilen albümün miksi ve mastering’inde Erim Arkman‘ın ismini görüyoruz. Albüm fotoğrafları ise Muhsin Akgün‘ün elindenmiş.

Dinleyeni yormayan, hatta belki de dinlendiren bir albüm olmuş Uyandım Yoksun. Albümün tamamını yazının hemen altına iliştirdim, bakalım sizler bu şarkıları dinleyince ne düşüneceksiniz?

Çiğdem Erken’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend