Cazzip Project – Skyrunner

Cazzip Project – Skyrunner

Güzel ekiplerden Cazzip Project ay başında Skyrunner adında yeni bir tekli yayınladı. Sanıyorum bu tekli, ekibin 2018 çıkışlı Stories albümünden sonraki ilk paylaşımı -ki o albümü de dinlemediyseniz dinlemelisiniz. Geçtiğimiz yıl Cazzip Project’in HIP performansına dair bir not düşmüşüm ben de buraya.

Bu aralar sürekli uzay fotoğraflarını dolaştığımdan mıdır bilmem, şarkı ismiyle beni daha dinlemeden tavlamıştı zaten. Skyrunner’ı dinlerken bir kere daha hatırladım ve fark ettim ki Cazzip Project tıpkı önceki eserlerinde olduğu gibi sadece müziği kullanarak, daha doğrusu sözlere ihtiyaç duymadan derdini hayli güçlü anlatabilen bir ekip. Tabii bunda eserin bestecisi ve grubun tuşlu çalgılarından sorumlu Aslı Özer‘in de payı büyüktür diye düşünüyorum.

Eserin düzenlemesinde Aslı’ya davullarda da dinlediğimiz Ertuğrul Biber eşlik etmiş. Zaten davul ve tuşluların akışı, düzenlemeyi bu iki ismin yaptığı şüphesini uyandırmıştı şarkıyı dinlerken. Basta ise Eren Turgut‘u dinliyoruz. Miksinde ve mastering’inde Yılmaz Yeşilyurt‘un ismini gördüğümüz kayıt, Recordium Müzik‘te Serkan Biber tarafından kaydedilmiş. Meypom etiketiyle yayınlanan teklinin kapak görseli ise oastabis imzalı.

Bakalım Skyrunner’ı dinleyince siz ne düşüneceksiniz? Aslı Özer’in bestesiyle ilgili yazdığı etkileyici satırlara da bir göz atabilirsiniz dilerseniz.

Cazzip Project’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend