Cenk Erdoğan – Revan | Kitapçı

Memleketimizin büyük değerlerinden Cenk Erdoğan‘ın favori müzik programımız Kitapçı‘daki performanslarından Revan ile karşınızdayız bugün. Niye Revan’ı seçtik derseniz, bu eseri ilk kez burada duyduğumuz için bu kayıt daha kıymetli geldi bize.

Cenk Erdoğan’a Pürtelaş 3+1 zamanlarından bu yana duyduğumuz hayranlığı dönem dönem burada da dile getirdik, bunu bazen tıpkı bu kez olduğu gibi bir performans yazısında (Sarı Sabır), bazen de Cenk Erdoğan’ın da bir parçası olduğu Lahza gibi farklı projelere dair içeriklerde sizlerle paylaştık. Zaten günümüzün Türk müzik piyasasında yapılan pek çok güzel işte ya besteci, ya düzenlemeci, ya yapımcı, ya gitarist bir şekilde Cenk Erdoğan ile karşılaşıyoruz ne güzel ki. Uzun zamandır da performans kategorimize bir yazı eklememiştik, böylece en güzelinden bir performans yazımız da olmuş oldu.

Revan da Cenk Erdoğan’ın çoğu eseri gibi hayli derin. Eser tek düze olmayan temalarla hikâyesini hayli net ve bir bütün olarak anlatıyor. Kitapçı sayesinde ilk kez dinlediğimiz Revan’ı gelecekte bir albümde de görmeyi bekliyoruz. Ben bu icrâya doyamadım diyenler için Cenk Erdoğan’ın Kitapçı’daki ikinci performansı Kabuk‘u da aşağıya bırakalım. Fermata albümünün büyüleyici işlerinden biriydi Kabuk da, canlı olarak seslendirişini izlemek/dinlemek de ayrı bir keyifli.

Cenk Erdoğan’ı takip ediniz:

Tabii Kitapçı’yı da:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend