Emre Ünlenen – Segâh Saz Semâisi

Huzurlarınızda Emre Ünlenen‘in kendisine 3. Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması‘nda ikincilik ödülü getiren düzenlemesi ve performansı var.

Hasan Ferid Alnar‘ın Segâh Saz Semâisi‘ni pek güzel bir şekilde mikrotonal gitara uyarlayan Emre Ünlenen aynı zamanda izlediğiniz performansın ses ve görüntü kaydını da gerçekleştirmiş, mastering ise Emin Germen‘in imzasını taşıyormuş.

Bu süreçte Emre Ünlenen’e Klasik Türk Müziği konusunda danışmanlık eden isim ise Esra Berkman imiş ki bu tip gelenekler arası işlerde başarılı bir sonucun ortaya çıkmasında en kritik noktalardan biri her iki dünyayı da anlayan kimselerdir.

Emre Ünlenen de belli ki bambaşka bir gelenekten gelmesine rağmen eserin ruhunu çok iyi algılayıp, düzenlemesini ona göre yaparak icrâsında bu şaşırtıcı enstrümandaki hakimiyetini hayli güzel göstermiş.

Bir Pazar akşamı yaklaşık dört buçuk dakikanız ile yapılabilecek en iyi şeylerden biri bu performansı izleyip dinlemek olabilir. Eserin orijinalini merak edenler ise hemen aşağıya buyursun:

Emre Ünlenen’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend