Lara Di Lara – Albatros & Yelpaze

Lara Di Lara – Albatros & Yelpaze

Sevgili Lara Di Lara bu aralar hârika üretimler yapıyor arka arkaya. Bizler de evlerde bolca vakit geçirdiğimiz şu günlerde tekrar tekrar dinlenecek hazineler kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Lara di Lara’nın son işi dün şarkı sözü videosuyla beraber paylaştığı son teklisi Albatros.

Dilara’nın Aras Levni Seyhan‘ın yanında yapımcılığını üstlendiği şarkının sözü ve müziği kendisine ait. Eserin miksinde Levni’yi, mastering’inde ise Paul Movahedi‘yi görüyoruz. Synth’lerde ise Burak Irmak‘ın etkileyici dokunuşlarını dinliyoruz. Teklinin Valerija Ilchuka tarafından tasarlanan kapağı Kıvılcım Güngörün tarafından fotoğraflanmış. Şarkı sözü videosunda ise füg.studio‘nun imzasını görüyoruz.

Gerçekten de gerek müzik, gerek söz, gerek ifade ediş biçimi olarak çok kaliteli işler üretiyor sevgili Dilara, işbu dinlediğimiz Albatros da buna çok iyi bir örnek. Bu kalitede işler üreten ve bunu Türkçe üreten insanlar olduğu için Türkiye’deki müzik dinleyicileri olarak hayli şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Yazıyı bitirmeden önce Dilara’nın birkaç hafta önce paylaştığı bir diğer şahane teklisi Yelpaze ve Yelpaze’nin hayli havalı klibini de şuraya eklemek isterim:

Ece Anışoğlu‘nun klibini yönettiği bu havalı parçada bu kez Dilara, Levni ve Paul Movahedi’nin yanı sıra davulda Herbert Pirker‘i, basta Willi Rosner‘i ve tuşlularda Oliver T. Johnson‘ı dinilyoruz. Hem görsel hem işitsel bir şölen!

Bakalım sizler Lara di Lara’nın bu iki teklisi hakkında neler düşüneceksiniz?

Lara Di Lara’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend