enisimunis – Kuşlardan da Özgürüm

Hatırlayanlarınız olacaktır enisimunis‘in ilk teklisi Bile Bile‘den Mart’ta Karşı Müzik’te bahsetmiş, Enis’in kendi şarkılarıyla müzik piyasamıza yaptığı girişi sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise karşımızda sevgili Enis’in ikinci teklisi Kuşlardan da Özgürüm var.

Bu kez şarkının künyesine baktığımızda Bile Bile’den farklı bir kadro çıkıyor karşımıza. Tabii yine şarkının sözü ve müziği enisimunis’e ait. Eserin düzenlemesinde aynı zamanda kayıtta baslarını ve yardımcı vokallerini dinlediğimiz Emircan Korkmaz‘ın ismini görüyoruz. Sinan Kızılgöz‘ün gitarlarını çaldığı eserin gitar solosu ise Süleyman Öcal imzalı. Yardımcı vokallerde gördüğümüz bir diğer isim Bahadır Büyüker iken kaydın düzenlemesi, miksi ve mastering’i ise Erkan Okur‘a aitmiş. Orfe Müzik ve Bahçekat Müzik stüdyolarında kaydedilen albümün kapağında ise Alper Akar‘ın tasarımını görüyoruz.

Enis’in ilk şarkısına oranla daha ritmik ve biraz daha kendinden rakınrollu bir eserle karşı karşıyayız, tabii sizin Enis’in daha sakin eserlerini mi yoksa hareketli işlerini mi seveceğinizi ben bilemem, bakarsınız hepsini seversiniz. Kuşlardan da Özgürüm’ü dinlediğinizde bakalım siz hangi iç ferahlatan ayrılığınızı düşüneceksiniz?

enisimunis’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend