KÜF – Kök

KÜF – Kök

Hatırlayanlarınız olacaktır Karşı Müzik’te KÜF’ün GRİ adlı kısa çalarından kısa bir süre önce bahsetmiştim. Bugün ise karşımızda aynı kısa çaların son klibi Kök var.

Aslına bakarsanız böyle konsept işlerle pek karşılaşmıyoruz, haliyle karşılaşınca da insan ister istemez heyecanlanıyor. KÜF yayınladığı kısa çalardaki üç şarkıyı da aynı estetik dünya içerisinde Berkay Türk‘ün yönetmenliğindeki animasyonlarla kliplendirdi. Her üç şarkının da görsel dünyaları tıpkı ses dünyaları gibi etkileyici ve sonuç olarak ortaya her yönüyle bütün bir anlatım çıkıyor.

Kısa çalardaki diğer iki şarkının videolarını da bu yazıya ekleyeyim ki tam olarak neyi kast ettiğimi daha iyi anlayın. İlk eserimiz önceki yazıda da yer verdiğim Sana Güveniyordum:

İkincisi ise Misafir:

Üçüncüsünü zaten yazının tepesinde (veya ekranın solunda) görüyorsunuz. Böyle her yönüyle düşünülmüş ve sonrasında da hayata geçirilebilmiş projelere denk gelince onları tekrar tekrar vurgulama gereği duyuyorum. O sebeple KÜF’ün bu üç şarkılık görsel ve işitsel albümünü son klipleri Kök vesilesiyle bir kere daha buraya yazmak istedim.

Bakalım sizler Kök ve KÜF’ün diğer şarkıları (ve tabii klipleri) hakkında ne düşüneceksiniz? GRİ albümünü de hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

KÜF’ü takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend