Ozan Sarohan – Uyan

Sevgili Ozan Sarohan, 2018’de yayınladığı müthiş albümü Güneşe Türkü‘nün ardından ilk kez birkaç gün önce Uyan adından yeni bir tekli yayınladı. Hatırlayanlarınız olacaktır, Karşı Müzik’te en son kendisinden Kitapçı performansı zamanında bahsetmişim.

İsmine yakışır bir üslubu olan Ozan’ı vokallerde ve kopuzuyla dinlediğimiz kayıtta, akustik gitarda Ahmet Ali Arslan‘ı, bas ukulelelde Ozan Kısaparmak‘ı, tuşlularda Alican İpek‘i ve zilde Berke Can Özcan‘ı duyuyoruz. Ozan Sarohan, Ahmet Ali Arslan, Ozan Kısaparmak ve Alican İpek’in birlikte düzenledikleri eser Stüdyo Mefharet‘te aynı zamanda eserin yapımcısı olan Alican İpek ve Ahmet Ali Arslan tarafından kaydedilmiş. Miksinde tekrar Ahmet Ali’nin ismiyle karşılaştığımız eserin mastering’i ise Feryin Kaya‘nın elinden çıkmış. Uyan’ın kapak görseli ise Faruk Geyran imzalı.

Ozan’ın müzikleri ülkemizin köklü geleneklerinden besleniyor, haliyle eserlerin içinde ve Ozan’ın üslubunda yer yer halk müziğimizden yer yer klasik müziğimizden seslerle karşılaşma ve bunları olabilecek en düzgün ifade ile dinleme şansına sahibiz. Ne güzel ki Ozan şu an ile sınırlı olmayan işler üretiyor, arkasında anlamlı izler bırakarak yolculuğuna devam ediyor.

Bakalım siz Uyan hakkında ne düşüneceksiniz?

“Yarınlar kısa, bugüne uyan.”

Ozan Sarohan’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend