Lopenstraat – lopenstraat II

Lopenstraat – lopenstraat II

Bugün hayli sıra dışı bir albümle karşınızdayız. Lopenstraat‘ın lopenstraat II adındaki canavarını sizlere tanıtayım kısaca.

2014’te kurulmuş Lopenstraat ve o günden bugüne biri konser kaydı olmak üzere üç mini albüm paylaşmış. Alper Taşkıran, Arman Garip, Emre Öztürk, Mert Gürses, Tuna Çaloğlu ve Turgay Ulusay‘dan oluşan altılının müziği, içinde doğaçlama olan, saykedilik ve progresif öğeler barındıran, dinleyeni yer yer özlediğimiz 50 yıl öncenin müziklerine götüren sonra bir anda tokatlarcasına 2020’ye getiren öğeler içeriyor.

Albümden sizlere tadımlık olarak giriş şarkısı kars volta‘yı seçtim. Acele etmeden rahat rahat albümün havasına girin diye. Albümdeki beste ve düzenlemeler ekipçe yapılmış. Kayıtlarda aynı zamanda albüme konuk olan müzisyenler Ozan Öner, Berat İşçioğlu ve Burak Gürpınar‘ı (PÜR Stüdyoları) mikste Berkant “Doktor” Kılıçkap‘ı, mastering’de ise Ahmet Gökhan Coşkun‘u görüyoruz. Albüm kapağında Kıvılcım Güngörün‘ün imzası var.

Size farklı bir müzikal yolculuk vaat eden bu albümün tamamını dinlemek isterseniz hemen aşağıya buyrun. Bakalım Lopenstraat’ın müziği sizi nasıl etkileyecek?

Lopenstraat’ı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend