Mine Özgüle – Gerin Bedenim

Mine Özgüle – Gerin Bedenim

Geçtiğimiz günlerde sevgili Levent Sevi‘nin bir paylaşımıyla karşılaştığım ve dinledikten sonra sizle de karşılaştırmaya karar verdiğim bir tekli var bu kez elimde. Mine Özgüle‘nin ilk teklisi Gerin Bedenim.

Sözlerinin bir kısmını Orhan Veli Kanık‘ın Karşı şiirinden, bir kısmını ise Mine Özgüle’nin kaleminden alan Gerin Bedenim’in müziği ise Özgüle ve eserin yapımcısı Yaren Özhuy‘a aitmiş. Düzenlemesinde Eren Alıcı‘nın ismiyle karşılaştığımız eserin miks ve mastering’i ise Başar Yurtçu tarafından gerçekleştirilmiş. Teklinin kapak görselinde ise Lara Kalecik ve Efe Tatlıcı‘nın imzasını görüyoruz.

Farklı bir eser ile karşılaşmış olduk bu kez, bakalım siz Gerin Bedenim hakkında ne düşüneceksiniz? Bu arada şarkıyı ararken YouTube’da karşıma çıkan ve sözlerini yine Orhan Veli’nin aynı şiirinden alan şu inanılmaz doksanlar eserini de dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim, eserin künyesine videonun altından ulaşabilirsiniz. O yıllarda yapılan işlerin çağın bu denli ötesinde oluşuna her seferinde tekrar şaşırıyorum.

Mine Özgüle’yi takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend