Olta – Olta 2

Hatırlayanlarınız olacaktır geçtiğimiz ay Karşı Müzik’te Olta adlı bir albümden bahsetmiş ve Olta‘nın devam albümlerinin de geleceğini vurgulamıştım. İşte bugün de sıra geçtiğimiz ay yayınlanan Olta 2 albümünden bahsetmeye geldi.

Tıpkı ilk albümde olduğu gibi geliri yine salgından en sert şekilde etkilenen kesimlerden biri olan müzik emekçilerine gidecek olan bu kıymetli albüm açıkçası ilk Olta albümünün de önüne geçmiş bana sorarsanız. Farklı hissiyatlarda ve hepsi birbirinden sağlam 13 tane şarkıdan oluşan Olta 2’de yer alan isimler ise Shuky, Barış Çapkın, Boyalı Kuş, Karagüneş, Emre Akbay, Cüneyt Çakal, Peyk, Barış Bölükbaşı, Veys Çolak, Yiğit Egemen, Akapum, Yapıcılar, Erdem Sudabay, Bora Şentürk, GRADO ve Ömer Erciyes.

Ben size albümden (bu kez hayli zorlanarak) tadımlık olarak Karagüneş’in Hicaz Yolu‘nu seçtim, Karagüneş dinlemeyi özlemişsem demek. Albümün tamamını da her zamanki gibi aşağıya iliştiriyorum tabii. Siz de bu kıymetli albümü bol bol dinleyin, paylaşın ve kendi favorilerinizi belirleyin en iyisi.

Olta Dayanışma’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend