Kısa bir süre önce yayınlanan, kendi güzel amacı güzel bir albüm var bu kez karşımızda: Pek çok kıymetli müzisyenin birlikte ürettiği ilk Olta albümüyle karşılaştıracağım sizi bugün.

Salgın, eve kapanma, sosyal hayatın bitmeye yakın bir hâle gelmesi, konser/müzik mekanlarının bunların hepsinden en sert şekilde etkilenmesi sonucu malumunuz bu sektörde çalışan pek çok insan ciddi gelir kaybı yaşadı, hâlâ da yaşamlarını bu şekilde sürdürmeye gayret ediyor. İşte Olta adlı bu albümün geliri müzik ve sahne emekçilerine gidecek. Bu güzel amaç uğruna pek çok müzisyen şarkılarını, kayıtlarını bu albümlere vermiş, şu an ilkini dinlediğimiz serinin ikinci albümü Eylül başında, diğer albümleri de takip eden günlerde karşımıza çıkacak belli ki. Hepsine peyderpey Karşı Müzik’te yer vereceğim, keza bu albümler, şarkılar ne kadar çok dinlenirse o kadar çok kişiye dokunulacak gibi görünüyor.

Albümden size tadımlık olarak projenin lokomotifi Peyk‘in Metin Önderoğlu ile birlikte ürettiği O parçasını seçtim. Ancak albümde bu iki ismin yanı sıra Asfalt Dünya, Deniz Perhan, Başıbozuk, No Land, İsimsiz Orkestra, Eren Okur, Barış Çapkın, Alp Yenier, Faruk Değirmenci, Stephan Brumberg, Sinağrit Baba ve Cihan Sevil‘in şarkılarını da bulacak, özetle pek çok güzel müzik ve müzisyenle karşılaşacaksınız. Albümün tamamına hemen aşağıdan ulaşabilir, böylece albümü hemen çevire çevire dinlemeye başlayabilirsiniz.

Bakalım bu albümde sizin favorileriniz hangi eserler olacak?

Olta Dayanışma’yı takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend