Özge Öztürk & Emir Aksoy – Kimseye Anlatmadım

Özge Öztürk & Emir Aksoy – Kimseye Anlatmadım

Karşı Müzik‘te uzun zamandır içinde kendi olduğum bir içerik paylaşmamıştım, kısmet bugüneymiş. Hatırlayanlarınız olacaktır en son Gözde ile bir hatıra kaydımızı, ondan önce de Kaan ve Elif ile birlikte yaptığımız bir başka hatıralık kaydı buraya eklemiştim. Çok daha geriye gidersek tabii ki Pürtelaş 3+1 arşivinde Berkay ile birlikte yer aldığımız Emir Aksoy bölümünü de burada bulabilirsiniz.

Bu kez sevgili Özge Öztürk ile birlikte Bülent Ortaçgil‘in dupduru eserlerinden Kimseye Anlatmadım‘ı yorumladık Antalyamızın bir güzel köşesinde. Videoyu çeken sevgili Uraz Aktuğ‘a da bir kere daha bu vesileyle teşekkür edip YouTube’da videonun altına yazdıklarımı buraya da iliştirmek isterim:

Özge ile lise arkadaşıyız ama o benim alt dönemim. Haliyle lisedeyken aynı grupta veya ikimiz birlikte müzikli bir şeyler yapmamıştık. Liseden sonra üniversiteydi, iş hayatıydı, koşturmacaydı derken aslına bakarsanız İstanbul’da yaşadığımız yıllarda Özge ile çok az denk gelebildik. Sonra Özge İngiltere’ye taşındı, biz de 3-4 sene önce Antalya’ya taşındık. Bu taşınmaların ardından Özge’nin Antalya’ya yaptığı her aile ziyaretinde tekrar görüşmeye başladık, demek bazen birbirimizden uzaklaştıkça görüşebildiğimiz zamanların kıymeti artıyormuş.

İşbu naçizane yorumumuz da bu görüşmelerin sonuncusundan. Özge’nin Londra’ya uçtuğu geçtiğimiz Cuma gününün sabahında, Beach Park’ta sevgili Uraz’ın da desteğiyle bu hatıra kaydını yaptık. Özge’nin uzun listesini eleye ele en sona kalan iki şarkıdan Bülent Ortaçgil’in Birsen Tezer ile seslendirdiği Kimseye Anlatmadım’ını söylemek istedik bu kez. Her gelişte listeden bir başka şarkıyı daha kaydederiz diyor Özge. Yapıp yapamayacağımızı zamanla hep birlikte göreceğiz tabii. 🙂

Söz ve müzik: Bülent Ortaçgil
Solist: Özge Öztürk
Gitar ve hayal meyal yardımcı vokaller: Emir Aksoy
Kamera: Uraz Aktuğ https://www.instagram.com/urazaktug/

Özge’yi buradan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/myresiaa/
Beni de buradan: https://www.instagram.com/aksoyemir/

Kimseye Anlatmadım

Sev beni, sar beni
Bir tek kötü sözün sarsar beni
Bilinmez denizlerin kuytu koylarında bul beni

Bil beni, al beni
Bu saçmasapanlıktan kurtar beni
Uykusuz gecelerin gizli örtüsünden çıkar beni

Ben bunları kimseye anlatmadım
Kendimle bile konuşmadım
Ben bunları kimseye anlatmadım
Bir tek sen duy diye, sen bil diye, sen anla diye

Sor beni, bul beni
Sessiz şarkılarda çal beni
Bulutlar ülkesinden kuru topraklara indir beni

Sez beni, yaz beni
Karmakarışıklığımdan çöz beni
Birikmiş tortuların kirli sularından süz beni

Bakalım gelecekte arşivimize yeni hatıralar ekleyebilecek miyiz? Bu vesileyle şarkının orijinalini de hemen aşağıya bırakıyorum.

Özge Öztürk’ü takip ediniz:

Emir Aksoy’u takip ediniz:

2 Yorum
 • Görkem Ural
    19:05h, 27 Eylül Cevapla

  10 numara yorum 10 numara “hayal meyal yardımcı”

  • Emir Aksoy
     20:08h, 27 Eylül Cevapla

   🙂

Yorum ekleyin

Send this to a friend