Salih Korkut Peker – Denize Dik

Eylül’ün gelmesiyle kaliteli müzikler damla damla değil sağnak şekilde yağmaya başladı biz müzikseverlerin üzerine. İşte bu yılın şahane albümlerinden biri de bu Eylül yağmurlarıyla birlikte Salih Korkut Peker‘den geldi. Denize Dik adlı bu kısa çalar yaklaşık yarım saatinizi alacak birbirinden güzel altı şarkıdan oluşuyor.

Albümün giriş şarkısı Az Beyran’da Peker’e Ali Deniz Kardelen şahane gitar icrasıyla eşlik etmiş. Albümün bir diğer düeti ise son şarkıda. Peker, bu kez sevgili Serkan Keskin ile birlikte Nirvana‘nın Something in the Way’ini yorumluyor. Albümde Salih Korkut Peker’i vokallerin yanı sıra cümbüş, çağlama, divane, gitarlar, ayak vurma, hi-hat ve sequencer hatlarında görüyoruz. Yukarıda saydığım iki kıymetli konuğun yanı sıra albümde Kayıp Kirve adlı eserde davulda Berkan Tilavel‘i, basta Atakan Kotiloğlu‘nu, Dünün Halayı’nın vokalinde ise Evrim Peker‘i dinliyormuşuz.

Peker ve Atakan Kotiloğlu’nun ev stüdyolarının yanı sıra kayıtta Memet İncili‘nin (Vibes İstanbul) de ismini görüyoruz. Ayrıca Az Beyran barçasında mikste Peker’in yanında Mehmet Uğur Memiş, mastering’de ise Selim Sayarı isimleriyle karşılaşıyoruz. Albümün kapak fotoğrafı ise Evrim Peker imzalıymış.

Baştan sona her eseriyle etkileyici bir işle karşı karşıyayız. Defalarca dinlenip dinledikçe sevilesi türden, hayli kıymetli bir albüme imza atmış Salih Korkut Peker. Ben size albümden tadımlık olarak Dünün Halayı‘nı seçtim ancak her zamanki gibi aşağıya albümün tamamını bırakıyorum. Bakalım Denize Dik sizde ne gibi etkiler bırakacak?

Salih Korkut Peker’i takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend