Pilgrim’s Paradox – Amaterasu

Pilgrim’s Paradox – Amaterasu

Pilgrim’s Paradox‘a dair yazdığım ve Coffeehouse Blues adlı teklilerinden bahsettiğim bir önceki yazıda Amaterasu albümünün de yolda olduğunun haberini vermiştim. İşbu bahsi geçen ve ismini Japon Güneş Tanrıçası‘ndan alan albüm Güneş’in en uzun hüküm sürdüğü gün olan 21 Haziran‘da yayınlandı, Coffeehouse Blues da albümün giriş parçası oldu hatta, kulaklarımız aç kaldığımız rock müziğe doydu şükür. 🙂

Yedi şarkıdan oluşan albümü benim kulaklarıma göre ekibin ilk kısa çaları Sunset Odyssey ile kıyasladığımızda Amaterasu çok daha iyi bir sese sahip. Rifler, sözler, düzenlemeler, kayıt, miks, mastering her şey çok daha oturaklı ve kulak doldurucu geliyo Amaterasu’yu dinlerken. Albümde rock’ın her temposuna denk geliyoruz diyebilirim, rock’n roll hissiyatından bir anda blues’a veya çok daha sakin psychedelic havada bir parçaya geçebiliyoruz. Albümün tek dinamikte olmaması da ayrı güzel diyelim özetle.

Grubun kemik kadrosunu bir kere daha sayayım Murat Özgen Özkan, Yıldırım Kıratlıoğlu, Erkin Aydın, Oğuz Dindar ve Umutcan Güney‘den oluşan Pilgrim’s Paradox’a yer yer bir trompetçi ve bir saksafoncunun eşlik ettiği de kulağımıza gelen duyumlardan. Ben size tadımlık olarak albümden Sun Circus‘u seçiyorum, buradan başladıktan sonra albümün devamını da aşağıdan dinlersiniz diye düşünüyorum zaten.

Pilgrim’s Paradox’u takip ediniz:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend