Pinhani & Cihan Mürtezaoğlu – Çekirdekten

Pinhani ve sevgili Cihan Mürtezaoğlu bir araya gelip öyle güzel bir işe imza atmışlar ki, insanı müzik dinlemenin verdiği huzura tekrar inandırtıyorlar adeta. Beş şarkılık Çekirdekten ismindeki bu kısa çalarda iki tane Cihan’dan iki tane de Pinhani’den parçayı birlikte seslendirmişler. Bir de Bülent Ortaçgil‘e selam gönderilmiş Değirmenler ile. Çekirdekten isminde de ikinci bir selam var bana sorarsanız hem Ortaçgil’e hem Fikret Kızılok‘a.

Ne güzel olmuş böyle bir birliktelik, üstelik tüm şarkıların videoları da mevcut YouTube’da bir kısmı Pinhani’nin bir kısmı Cihan’ın kanalında. Tam bir zamana not düşme, bellek çalışması. Ben sizler için Pinhani’nin bu sene yayınladığı Yollar Bizi Bekler albümünde ilk kez karşımıza çıkan Bana El Salla parçasının Cihan ile birlikte yorumlanışını seçtim. Aşağıdan kalanlara da devam edeceksiniz eminim.

Sözü ve müziği Sinan Kaynakcı‘ya ait olan bu parçanın canlı pergormans videosunu İmre Haydaroğlu yönetmiş. Selim Aydın‘ın kaydettiği seslerin miksini Dinçer Demirci, mastering’ini Eray Polat üstlenmiş.

Pinhani’yi takip ediniz:

Tabii Cihan Mürtezaoğlu’nu da:

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend