Pürtelaş 3+1 Bölüm 11: The Away Days

Pürtelaş 3+1 Bölüm 11: The Away Days

Bir yandan severek çektiğimiz, bir yandan da biz çekmiyormuşuz gibi her yeni bölümünü heyecanla beklediğimiz Pürtelaş 3+1‘in geldik 11. bölümüne.

Bu bölümde İstanbul müzik sahnesinin gurur veren isimlerinden The Away Days’i konuk ediyoruz. Solist ve gitarist Oğuz Can Özen’e videolarımızda elektrik gitarıyla Haktan İlhan eşlik ediyor.

Buyurun hep beraber hayal pop diyarlarına dalalım.

Kuruldukları 2012 yılından itibaren yaptıkları işlerle hep isimlerinden iyi bir şekilde bahsettiren The Away Days, sadece İstanbul’da değil yurtdışında da tanınırlığını ısrarla artıran kadrolardan biri. Sahne aldıklar The Newcomers Festivali’nde umut vaat edenler ödülüne layık görülmeleri de bunun bir göstergesi. SXSW, The Great Escape gibi sahnelerin yanı sıra kendileri İngiltere’yi turlamayı da ihmal etmemişler.

Prömiyeri SPIN Magazine tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan Paris ise, grubun son single’ı. Klibi merak edenleri de şuraya alalım. İlk EP’leri “How Did It All Start” 2012 sonunda yayınlandığından bu yana The Away Days şehrin ve Avrupa’nın pek çok prestijli sahnesinde çalmaya devam ediyor. Bize de genelde kendilerine “vaaauv” demek düşüyor bu noktada.

Bizim bu bölümde ağırladığımız Oğuz Can ve Haktan ikilisine sahnede Sezer Koç, Orkun Atik ve Ulaş Özbiçer eşlik ediyor. Yaptıkları müziği dream pop/indie olarak tanımlayabileceğimiz ekip diliyoruz daha nice zaman bizi ve dünyayı müzikleriyle mutlu ederler.

Şarkının başında Oğuz Can’ın da komik bir şekilde belirttiği gibi Your Colour yaklaşık iki ay önce yayınladıkları ilk single’ları olma özelliğine sahip. Prömiyeri Clash Magazine tarafından yapılan parçanın pek de güzel bir klibi mevcut. Merak edenler bu taraftan buyursun. Esas büyük patlamayı ilk tam boy albümleriyle yapmayı hedefliyorlarmış diye duyduk, sıkıca tutunduk, bekliyoruz.

Oğuz Can ve Haktan’ın bu keyifli The Away Days performanslarını tek seferde arka arkaya izlemek/dinlemek isteyenleri şu yönden alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 11: The Away Days

The Away Days‘i nasıl takip ederim diyenler buralara buyursun:
facebook.com/theawaydays
twitter.com/theawaydays
instagram.com/theawaydays

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 23 Temmuz 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

1 Comment

Yorum ekleyin

Send this to a friend