Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

Geldik güzide müzikler programı Pürtelaş 3+1‘in 20. bölümüne! Zaman ne hızlı akıp geçiyor değil mi? İlk bölüm10. bölüm hepsi dün gibi aklımızda. Neyse nostaljiye girmeden geçelim bu bölümün konuklarına.

20. bölümümüzde Plaj’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyouruz. Çekimlerde Plaj ekibinden gitarıyla bize şarkılar söyleyen Hasan İnceler’e klavyesi ve vokaliyle Büşra Üzgün eşlik etti. Buyurun bu tatsız ve soğuk kış gününde yazı çağrıştıran Plaj’ı hep birlikte dinleyelim/izleyelim.

Plaj’ın tam kadrosu videolarda gördüğünüz Hasan ve Büşra’nın yanı sıra Felat Delibalta, Doğukan Özpınar ve Eda Gemici’den oluşuyor. Bu isimler Plaj’dan evvel dahil oldukları farklı müzikli projelerle de kulağınıza çalınmış olabilir. Felat ve Büşra’nın halen devam ettirdikleri Adult Monkey ve daha evvelki zamanlardan Baygon, Hasan’ın evde yaptığı kayıtları paylaştığı Beyaz Hayvanlar, Doğukan’ın Other Man projesi bahsettiğimiz farklı müzikli projelere örnek teşkil edebilir.

2013’ün sonlarında Hasan, Felat ve Büşra “Plaj” olarak çalışmalara başlıyor. O günden bugüne gruba önce Esra Özkavcı ardından da Ali Can Erten bir süre dahil olup sonradan ayrılıyorlar. Doğukan ve Eda’nın gelişiyle grup nihai haline kavuşuyor. Ekibi tanıyan, dinleyen ve izleyenlerin hemfikir olduğu konu ise bu insanların beraber müzik yapmayı sevdikleri. Grup üyeleri de bu fikre katılıyor ve Plaj olarak daha nice işlere imza atacaklarını belirtiyorlar.

Kulağımıza gelen bilgilere göre önümüzdeki aylarda gruptakilerin farklı projelerine de yer verecekleri bir gece düzenlemeyi planlayan Plaj’ın en yakın tarihli iki konseri ise şu şekilde: Yarın (27 Kasım Perşembe) Peyote’de “Underscene Project Gecesi”nde sahne alacak olan grup 18 Aralık tarihinde yine Peyote’de Toro ile birlikte sahnede olacakmış. Naçizâne tavsiyemiz kaçırmamanız yönünde.

Plaj ekibine konserleri dışında gündelik hayatta denk gelmek isterseniz Hasan NTV Spor’da grafiklik yapıyor, Büşra Renee Adworks’te grafik tasarım ve animasyon yapıyor, Felat LeMan ve L-Manyak’ta karikatür çiziyor, Doğukan bir yandan Moving Forward Records’u kurarken bir yandan SAE’de eğitimine devam ediyor ve son olarak Eda Knuckle Duster Tattoo’da dövmeler yapıyor.

Bu parçaların tamamını arka arkaya tek seferde dinlemek/izlemek isteyenler şuraya tıklasın: Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

Plaj‘ın yaptıklarını takip etmek isteyenler de böyle buyursunlar:
facebook.com/plajband
instagram.com/plajband
soundcloud.com/plajband
plaj.bandcamp.com

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 26 Kasım 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok

Yorum ekleyin

Send this to a friend