Pürtelaş 3+1 Bölüm 19: Nu Park

Pürtelaş 3+1 Bölüm 19: Nu Park

Pürtelaş 3+1‘in 19. bölümünde Nu Park’ı ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

Elektronik müziğin dipsiz deryalarında gezerken Uran Apak ve Oğuz Öner’in müzikal ayininde yer almak isterseniz buyurun bize katılın.

Müziği, kendilerini gündelik zaman ve hayattan çıkartıp hayal ettikleri karakterlere büründükleri özel bir dünya olarak tanımlıyor Nu Park. Dinleyici veya seyirci dahil olabildikçe bu dünyanın hacmi de genişliyor aslında. Eğer bu birliktelik başarılı, müziğin sizi çıkarttığı yolculuk sürükleyici ise bu ânı paylaşan herkes farklı deneyimlerle ve özüne daha yakın bir şekilde geri dönüyor bu yoldan. Çünkü ses/müzik hem maddesel hem ruhsal etkiler bırakıyor insanın üzerinde diye açıklıyor olanları Nu Park.

Trip Hop’tan Şaman ayinlerine kadar çok geniş bir tür skalasından beslenen müzikerleri yapan ekipte Uran ve Oğuz’un yanı sıra gitarda Ozan Erkan, vokalde Nilüfer Ormanlı ve kemanda İlker Görgülü yer alıyor. Kemanın girmesiyle Türk Müziği etkileri biraz belirginleşmiş canlı performanslarda. Doğaçlamalar, seyirciyle etkileşim, ortaya çıkan işler canlı performansları bambaşka yerlere götürüyormuş diye duyduk, denk gelirseniz kaçırmayın.

Uran, Nu Park’ın yanı sıra Londra bazlı WILDEAST adlı grubuyla Temmuz 2014’te yayınlanan ekibin ilk albümü REFUGE’u çıkartmış, bunun yanı sıra film müziği çalışmalarını sürdürüyor. En son Acarkan Özkan ve Erhan Seyran ile birlikte müziklerini yaptığı, Ayşim Türkmen’in yönettiği “Çekmeköy Underground“, Altın Portakal Film Festivali’nde yarıştı. Oğuz da şu sıralar İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Kadıköy Akustik adından bir ses yürüyüşü gerçekleştiriyormuş.

Şarkılarında aşk, ayrılık, bilgelik, kişiliklerin karanlık tarafıyla yüzleşme, şifa, kitlesel değişimler, isyan, kabulleniş, teslimiyet, dönüşüm gibi bazı temaların tekrar ettiğini belirten Nu Park, ilk EP’leri Promise’de yer alan Walk in the House parçasına çektikleri klibi de yakında yayınlayacakmış. Son olarak Türkiye’den yükselen alternatif sesleri çok heyecan verici bulduklarını ve bu müzik sahnesinin parçası olmaktan mutlu olduklarını belirtiyor Nu Park.

Bölümün tamamını tek seferde arka arkaya izlemek/dinlemek isteyenler şuraya buyursun: Pürtelaş 3+1 Bölüm 19: Nu Park

Nu Park‘ı takip etmek isteyen dostları şöyle alalım:
soundcloud.com/nu-park
facebook.com/Nu-Park
nupark.bandcamp.com

Pürtelaş 3+1
Yönetmen: Levent Sevi
Ses: Yiğit Yemez
Kurgu: Gün Erdoğdu
İçerik: Emir Aksoy

* Bu yazı ilk olarak 12 Kasım 2014 tarihinde ListeList‘te yayınlanmıştır.

1 Comment

Yorum ekleyin

Send this to a friend